YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
PKK'lıların serbest bırakılmasına itiraz
Dağdan inen 34 PKK'lı serbest bırakılmasına şehit yakınlarının tepkileri sürüyor... Şehit yakınları serbest bırakma kararına itirazda bulundu...
PKK'lıların serbest bırakılmasına itiraz
26 Ekim 2009 / 14:42 Güncelleme: 26 Ekim 2009 / 15:45

Şehit yakınları, teslim olan terör örgütü üyeleri hakkında verilen serbest bırakma kararına itirazda bulundu.

Şehit Aileleri Federasyonu Üyeleri, avukatları İsmail Kılıç ile Ankara Adliyesine gelerek, Silopi Cumhuriyet Başsavcılığı ile Silopi Sulh Ceza Mahkemesine iletilmek üzere itiraz dilekçelerini nöbetçi mahkemeye verdi.

Dilekçelerle teslim olan terör örgütü üyeleri hakkında verilen serbest bırakma kararının kaldırılması ve bu kişilerin tutuklanması istendi.

Federasyon üyeleri, teröristlerin teslim oluşları sırasındaki gösterilere katılanlar hakkında da suç duyurusunda bulundu.

Şehit Aileleri Federasyonu Başkanı Hamit Köse, adliye önünde yaptığı açıklamada, terör örgütü üyelerinin geçen hafta teslim olduğunu hatırlatarak, ''katillere uygulanan hukuk dışı uygulamalardan son derece rahatsızlık duyduklarını'' ifade etti.

Şehit yakını olduğunu bildiren Avukat İsmail Kılıç da hakim ve savcıların Habur Sınır Kapısına giderek teröristlerin ifadelerini aldıklarını ve sorguladıklarını hatırlattı.

Kılıç, adli yargı yerlerini terk ettikleri gerekçesiyle bu hakim ve savcılar hakkında yarın Hakimler ve Savcılar Yüksek Kuruluna suç duyurusunda bulunacaklarını bildirdi.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler