YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
PKK'lıları kim ihbar etti?
PKK'lıları kim ihbar etti?
25 Aralık 2011 11:50
Cudi Dağı'ndan sürdürülen operasyonlarda PKK'lıların saklandığı mağaraları halkin ihbar ettiği belirtildi.

Cudi Dağı'nda 27'si ölü 32 teröristin ele geçirildiği operasyonun detaylarını açıklayan Şırnak Valiliği, PKK'lıların saklandığı mağaraları halkın ihbar ettiğini bildirdi.

Teröristlerin teslim olması için yoğun şekilde ikna edilmeye çalışıldığı belirtilen açıklamada, "Dünyada örneği görülmeyen şekilde sabırla ikna çalışmaları sürdürülmüş ve iki bölücü terör örgütü mensubu sağ teslim alınmıştır" denildi.

Şırnak'ın Cudi Dağı'nda başlatılan operasyonlarda, 27 terörist öldürüldü, 5'i ise sağ olarak yakalandı. Şırnak Valiliği'nden yapılan açıklamada, 10 Aralık'tan itibaren gerçekleştirilen değerlendirmeler neticesinde Cudi Dağı'nda 2 ayrı mağarada barındığı tespit edilen teröristlere yönelik operasyon planı hazırlandığı, sonuncusu 18 Aralık'ta başlamak üzere iki aşamalı harekat icra edildiği belirtildi. Öldürülen teröristler arasında, PKK'nın Botan saha sorumlu yardımcısı 'Rubar' kod adlı ve Cudi Dağı sorumlusu 'Serbest Haruni' kod adlı teröristlerin de bulunduğu belirtildi. Açıklamada, yıllardır acı çeken, canını ve malını gasp eden teröriste karşı bölge halkının her ortamda devletin yanında olduğu belirtilerek, teröristlerin yerinin halkın verdiği bilgiler doğrultusunda tespit edildiği kaydedildi.

İKİ AŞAMALI PLAN HAZIRLANDI

Valilikten yapılan açıklamaya göre, halktan gelen ihbarlar üzerine, 10 Aralık'tan itibaren yapılan değerlendirmeler neticesinde Cudi Dağı'nda barındığı tespit edilen teröristlere yönelik operasyon planı hazırlandı ve iki aşamalı harekat düzenlendi. 19 Aralık sabahı, mağaraların da bulunduğu bölgeye, taarruz helikopterleri desteğinde, profesyonel komando birlikleri indirildi ve derin vadilerin bulunduğu bölgede gece görüş teçhizatı ile yapılan aramalarda, çok sayıda silah, mühimmat ve yaşam malzemesi ele geçirildi.

İLK TEMASTA 1 TERÖRİST ÖLDÜRÜLDÜ

Dik yamaçlarda ve mağaraların içerisinde olduğu tespit edilen teröristlerin teslim olmaları çağrısında bulunuldu ancak, olumlu bir karşılık alınamadı. Dar bir girişi olduğu tespit edilen mağaraya dikkatli bir şekilde yaklaşılması esnasında içeriden güvenlik güçlerine ateş açıldı ve kısa süreli bir çatışma yaşandı. 'Teslim ol' çağrısına ateşle karşılık veren teröristlerden biri, mağara önünde etkisiz hale getirildi. Diğer terörist ise içeriye kaçtı. Operasyon sonunda 27'si ölü olmak üzere toplam 32 terörist ele geçirildi. (Yeni Şafak)

HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYIN

her zaman söyledik...
 // ibrahim çelikoğlu
PKK,nerdeyse milleti yanına alıp,arkasında destek görecek duruma getirdi.TSK'lerinin başarı şansını sıfıra indiren,inançlı vatandaşa irticacı diye zulüm yapanlar.Başta MHP.MHP diyoruz milliyetçiyiz diye dolaşıyorlar,dini istismar ediyorlar,kalleşçe arkadan vurduklarından ötürü.Öbürlerinin rengini ne olsa herkez biliyor.Kominist,zedüş ile müslüman bir olmaz.İşin vehametini buradan anlayın......
25 Aralık 2011 09:45
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler