YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
PKK'lılar yine yurda saldırdı
Diyarbakır'da örgüt yandaşları imam hatip pansiyonuna saldırdı.
PKK'lılar yine yurda saldırdı
05 Haziran 2011 / 18:24 Güncelleme: 05 Haziran 2011 / 18:32

Terör örgütü PKK yandaşları, Diyarbakır'da İmam Hatip Lisesi öğrencilerinin kaldığı pansiyona saldırdı. Örgüt sempatizanları, pansiyonun camlarını ve yatakhanenin kapısını kırdı. Yurdu ateşe vermek isteyen yüzü kapalı göstericileri, yurt görevlileri ile bir grup vatandaş engelledi.

Alınan bilgiye göre; olay dün BDP'nin desteklediği bağımsız milletvekili adaylarının mitinginden sonra yaşandı. Mitingin yapıldığı alanda bulunan Yenişehir İmam Hatip Lisesi Devlet Parasız Yatılı Öğrenci Pansiyonu, yüzünü poşuyla kapatan bir grubun saldırısına uğradı. Pansiyonun ana giriş kapısını kıran göstericiler, binanın içine girmek istedi. Pansiyon görevlilerinin izin vermemesi üzerine yatakhanenin bulunduğu arka taraftaki tüm camları yeri indiren grup, demir kapıyı taşlarla kırmak istedi. Tüm çabalarına rağmen içeri giremeyen yüzü kapalı grup, daha sonra pansiyonun önündeki bayrak direğine tırmanarak oraya terör örgütü KCK'yı temsil eden bayrak ve afişleri astılar. Örgüt yandaşlarının pansiyon saldırısında kullandığı taş, bıçak ve yabancı cisimler, sabah saatlerinde pansiyon çalışanları tarafından temizlendi.

BDP'nin İstasyon Meydanı'ndaki mitinginde imam hatip öğrencilerine yönelik saldırı olabileceği ihtimalini değerlendiren Yenişehir İmam Hatip Lisesi Devlet Parasız Yatılı Öğrenci Pansiyonu yetkililerinin, öğrencilerin tamamını dün ve önceki gün evlerine gönderdiği belirlendi. Yetkililer, Şırnak'ın Cizre ilçesinde yaşanan olaydan dolayı böyle bir tedbir aldıklarını, böylece muhtemel bir olayın önüne geçtiklerini dile getirdi. 

Terör örgütü PKK, Güneydoğu'da halkın çocuklarını dini eğitim almaları için İmam Hatip Lisesi ve yurtlarına göndermesinden son derece rahatsız oluyor. Kürtlerin dininin Zerdüştlük olduğunu iddia eden terör örgütü, Şırnak'ın Cizre ilçesinde imam hatip öğrencilerinin kaldığı yurda saldırmış, öğrencileri diri diri yakmaya çalışmıştı. Yurt saldırısından sonra yine Cizre'de bulunan Kırmızı Medrese'ye bir grup PKK yandaşı tarafından saldırı yapılmıştı. CİHAN

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler