YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
PKK'lılar jandarmaya ateş açtı
PKK'lılar jandarmaya ateş açtı
27 Mayıs 2014 17:11
Ağrı'nın Doğubayazıt İlçesi'ne bağlı Çiftlik Köyü'nde PKK'lılar tarafından yakılan 3 aracı indirmek isteyen jandarma timine 15 dakika boyunca ateş açıldı. Taciz ateşi sırasında ölen ya da yaralanan olmadı.

Ağrı Dağı eteklerindeki Çiftlik köyündeki arızayı gidermek için dün giden Aras Edaş Elektrik Anonim Şirketi elemanlarının yolu terör örgütü üyeleri tarafından kesildi. Deniz seviyesinden 2 bin 300 metre yükseklikteki Eli mezrasında ve köyde toplam 3 aracı yakan terösirtler, işçiler M.A., T.K., F.K., Ç. K., C.Ş. ve M.A.'yı yanlarına alarak kaçırdı. Şirkete ait 4'üncü aracın da kayıp olduğu bildirildi.

Doğubayazıt İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, bu sabah Ağrı Dağı eteklerinde bulunan

Jandarma karşılık vermedi

Eli Mezrasına giderek yakılan araçları indirmek istedi. Eğitimli köpek tarafından kontol eden ve yakılan bir taşıt, çekiciyle indirildi. Diğer araç indirilirken bölgede saklanan teröristler jandarma kuvvetlerine ateş açmaya başladı. Teröristler otomatik silahlarla yaklaşık 15 dakika ateş açtı, ancak jandarma karşılık vermedi. Bunun üzerine Eli mezrasına zırhlı araçlarla komando birliği nakli yapıldı. Teröstler zırhlı araçların gelmeyi başlaması üzerine Ağrı Dağının üst kısımlarına doğru çekildi.

 

DHA

18:22
 // EBED-İ MÜDDET
2014 yılının sonuna kadar çözüm süreci en ufak bir şekilde pkk tarafından sekteye uğratılacak olursa Haftanin Şive,Hakurk,Kanimazi deki ve diğer kampların hepsinin HALEPÇEDEN beter olacağınızın farkındamısınız???bu çözüm sürecinin olumsuz sonuçlanmasının nelere malolacağını aklınızın ucundan bile geçirmeyin SAKIN...???...
27 Mayıs 2014 18:22
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler