YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
PKK'lılar faka bastı!
Karşılarında bordo berelileri buldular...
PKK'lılar faka bastı!
15 Eylül 2012 / 12:10 Güncelleme: 15 Eylül 2012 / 12:11

Baskın yapılacağı istihbaratı üzerine karakola önceden yerleştirilen bordo bereliler, karakolu basmaya gelen teröristlerin tamamını öldürdü.

Önceden alınan istihbarat ve bu istihbarat sonrasında alınan önlem büyük bir fciayı önledi. Baskın yapılacağı istihbaratı üzerine karakola önceden yerleştirilen bordo bereliler, karakolu basmaya gelen 25 teröristin tamamını öldürdü.

Şemdinli-Yüksekova karayolu üzerinde bulunan Güzelkonak Jandarma Karakolu ile Altınsu karakoluna eş zamanlı baskın düzenlemek isteyen 25 teröristin öldürülmesiyle ilgili çarpıcı bir ayrıntıya ulaşıldı.

İstihbarat birimleri terör örgütü PKK'nın ses getirecek bir eylem yapacağı ve hedefin de Şemdinli - Yüksekova karayolu üzerinde bulunan Güzelkonak Jandarma Karakolu ile Altınsu karakolu olduğu bilgisine ulaştı. Karakollara eş zamanlı baskın düzenleneceği bilgisi anında askeri birimlerle paylaşıldı.

Alınan bu bilgi üzerine her iki karakola bordo bereliler yerleştirildi ve PKK'lı teröristler beklenmeye başlandı. Bordo berelilerin kendilerini beklediğinden habersiz olan PKK'lı teröristler kamyonetlerle karakol yakınına gelerek taciz ateşine başladı.

Karakolu kolayca ateş altına alacaklarını düşünen PKK'lı teröristler karşılarında bordo berelileri görünce neye uğradıklarını şaşırdı. Bordo bereliler kısa sürede karakola saldıran 25 teröristin tamamını öldürdü.

Yetkililer, geçtiğimiz günlerde araziye çıkan bordo berelilerin, bölgede kritik noktalarda görev yapacağını belittiler.

Kaynak: Rotahaber

16:04
 // sahin
helal olsun koçlarim ellerinize saglik alinlarinizdan opuyororum
ve komuta kademesine sesleniyorum islerinizi duzgun yapin gencecik vatan evlatlarinin hayatini kaybetmesinde sorumlulugunuz çok büyük milletimiz hayirli islerinize dua ihmal ve ihanet kokan islerinize beddua ediyor. Kahraman er ve komutanlara minnettariz......
15 Eylül 2012 16:04
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler