YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
PKK'lılar bu sefer de camiye saldırdı
PKK'lılar bu sefer de camiye saldırdı
07 Ağustos 2015 15:00
Almanya'nın Baden-Württemberg Eyaleti'nde bir grup PKK üyesi, Avrupa Türk-İslam Birliğine (ATİB) bağlı Merkez Camisi'nin lokaline saldırı düzenledi.

Almanya'nın Baden-Württemberg eyaletinin Kornwestheim kentindeki Merkez Camisi'nin lokalinin camlarını kırıldı ve duvarlara örgüt sembolleri çizildi.

"PKK'ya destek terörü şımartıyor"

ATİB Genel Başkanı İhsan Öner, yaptığı açıklamada, "Son zamanlarda bazı Alman siyasilerinin ve medyanın, PKK'ya verdiği desteğin, terörü şımarttığının ve buralara taşıma cesaretine yol açtığının belirtilmesi gerektiğini düşünüyoruz" şeklinde konuştu.

'Terörün' milliyetinin, ülkesinin olmadığını ve dünyanın her tarafında 'terör'ün adının belli olduğunu söyleyen Öner, "Terör terördür" ifadesini kullandı.

Bunun sadece ATİB teşkilatına değil, tüm azınlıklara ve güvenlikten sorumlu Federal Almanya'ya yapılmış bir saldırı olduğuna dikkat çeken Öner, şöyle konuştu:

"Dernek binamızın hasar gördüğü bu çirkin saldırıda tek tesellimiz herhangi bir can kaybı olmamasıdır. Bu menfur olay karşısında insanlarımızı sükunetlerini korumaya, tahriklere kapılmamaya ve olayı sağduyulu olarak değerlendirmeye davet ediyoruz. İç huzur ve barışa kasteden bu çirkin saldırının faillerinin bir an önce adalete teslim edilmelerini umuyor, terörün her türlüsünü lanetliyoruz."

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler