YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
PKK'lılar asker kaçırdı
Yol kesen PKK'lılar Diyarbakır'da asker kaçırdı
PKK'lılar asker kaçırdı
07 Haziran 2012 / 11:51 Güncelleme: 07 Haziran 2012 / 11:53
Diyarbakır'ın Lice ilçesinde yol kesen teröristlerin durdurdukları araçların içerisinde bulunan 1 asker ve 2 sivili kaçırdıkları belirtildi.

Edinilen bilgiye göre, dün akşam saatlerinde Diyarbakır-Bingöl karayolu Fis Ova mevkiinde bir grup terörist tarafından yol kesildi. Karayolunu keserek seyir halindeki araçları durduran teröristler bir süre örgüt propagandası yaptı. Teröristlerin Erzurum'da askerlik yapan ve Gaziantep'te bulunan ailesinin yanına gitmekte olan Ali Sabancı isimli asker ile birlikte 2 sivili yanlarına alarak olay yerinden uzaklaştıkları belirtildi.

Güvenlik kuvvetlerine haber verilmesi üzerine bölgede hava destekli geniş kapsamlı operasyon başlatıldı.

***

Diyarbakır Valisi Mustafa Toprak, teröristlerin kaçırdığı askerin ardından bölgede geniş kapsamlı operasyonel faaliyet başlatıldığını söyledi.

Terör örgütü PKK mensupları tarafından Diyarbakır-Bingöl karayolunu keserek 1 askeri kaçırmasının ardından Valilik tarafından bir açıklama yapıldı. Diyarbakır Valisi Mustafa Toprak'ın ismiyle yapılan açıklamada, "06 haziran 2012 günü saat 21.00 sıralarında, Diyarbakır ili Lice ilçesi, Ziyaret köyü civarında Diyarbakır-Bingöl karayolu 70'nci kilometresinde bir grup bölücü terör örgütü (BTÖ) PKK/KCK'lı teröristlerce yol kesildiği bilgisi alınmıştır. Alınan bilgi neticesinde anılan bölgeye güvenlik güçlerinin ivedilikle intikal etmesi üzerine, terörist grup; hava değişimi alarak Erzurum'dan Gaziantep iline otobüs içerisinde seyahat etmekte olan bir askeri de yanlarına alarak kaçırmışlardır. Olayın haber alınmasına müteakip, 1 kol taarruz helikopteri, 2 jandarma özel harekat timi, 5 kobra zırhlı aracı ile 1 tank bölgeye ivedi bir şekilde sevk edilmiştir. Olayla ilgili operasyonel faaliyet başlamış olup gerekli tahkikat devam etmektedir" denildi. (İHA)

13:27
 // Ne fayda eder
Orada 60 dk bekledik kimliklerimiz alindi geri verilmedi
Ardindan kimse geri gelmiyonce arabalariniza binip gittik
Ve yolda 25 dk ilerledik ama hicbir asker gormedik. Halbuki 30 dk uzaklikta karakol vardi kimse gelmedi...
07 Haziran 2012 13:27
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler