YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
PKK’lı teröristler köşeye sıkışınca ormanı yakarak kaçıyor!
Adıyaman'da devam eden operasyonlar sırasında köşeye sıkıştırılan teröristler ormanlık alanları yakarak kaçmaya çalışırken, özel harekat timleri operasyonları geniş alanda sürdürüyor.
PKK’lı teröristler köşeye sıkışınca ormanı yakarak kaçıyor!
15 Ekim 2016 / 21:25 Güncelleme: 15 Ekim 2016 / 21:27

Adıyaman İl Jandarma Komutanlığına bağlı özel harekat timlerinin yanı sıra, Gaziantep, Malatya, Şanlıurfa, Kahramanmaraş ve Hatay'dan gelen jandarma özel hareket timleri operasyonları sürdürüyor. Operasyonlara özel harekat polisleri de destek veriyor.

Yazıbaşı-Akçalı-Çamyurdu köyleri kırsal alanında önceki gün insansız hava araçları tarafından tespit edilen teröristlere yönelik operasyon başlatıldı.

Birisi kadın 4'ü erkek olduğu tahmin edilen 5 kişilik terörist guruba yönelik geniş çaplı başlatılan operasyonun ilk gününde bir jandarma uzman çavuş hafif şekilde yaralandı. Yaralı askerin Adıyaman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesindeki tedavisi sürerken, sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Yaklaşık 300 asker, polis ve köy korucusunun birlikte yürüttüğü operasyonu Adana Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral Hacı İlbaş yönetiyor.

Operasyonun ilk anından itibaren köşeye sıkıştırılan teröristler kaçmak için ormanlık alanda izlerini kaybettirmeye çalışıyor. Teröristler ormanlık alanda ağaçları yakıyor. Ormanlık alanı yakan teröristler askerin takibi sürüyor.

Yanan ormanlık alana itfaiye ekipleri operasyonların gölgesinde müdahale etmeye çalışıyor. Olası bir olumsuzluğa karşı sağlık görevlileri hazır bekletiliyor.

Operasyonlarda teröristlerin sığınaklarından birisinin bulunduğu, içerisinde silah, yaşam malzemesi ve yiyecek bulunduğu öğrenildi. Operasyonlar geniş bir alanda sürüyor.

 

İHA

 

 // KaaN
IDAM gelmedikçe meclisteki PKK lılar durdukca ardı arkası kesilmeyecek bu soysuzların nerede kaldı bu IDAM...
15 Ekim 2016 23:30
Aldatanlar ve Aldatılanlar
 // Ömer
evliya çelebinin seyahatnamesine okuyan birileri bu haber sonrası, sadece 40 yıldır süren terör olayı bahanesinin arkasına sığınmayın! der ey yalancılar... yapmayın etmeyin bizi kandırabilirsiniz ama orada yaşayanları kandıramazsınız. istanbula 10 cm kar yağar haber olur.Sekiz ay bahçesaray dünya ile irtibatı kesilir kimsenin haberi olmaz. bu ülkeyi Ankara,İstanbul'dan ibaret görenler DHA dan beslenenler... !...
15 Ekim 2016 Cumartesi 23:05
....
 // Adıyaman'lı Akın
Güvenlik güçlerine Allah güç kuvvet versin. Bu hainleri yok edin....
15 Ekim 2016 22:14
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler