YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
PKK'lı teröristle ilgili şok bilgi! Belediye çalışanı çıktı...
Kaymakam Mehmet Kocabey’e suikast hazırlığındayken öldürülen 3 teröristle ilgili şok bir bilgiye ulaşıldı. Siirt Valisi Ali Fuat Atik, teröristlerden birinin, eski Siirt Belediyesi çalışanı olduğunu ve ihraç edildiğini söyledi.
PKK'lı teröristle ilgili şok bilgi! Belediye çalışanı çıktı...
12 Ağustos 2017 / 06:06 Güncelleme: 12 Ağustos 2017 / 06:08

Siirt’in Baykan ilçesi kırsalına düzenlenen hava harekatında 3 PKK’lı terörist etkisiz hale getirildi. Valilikten yapılan açıklamaya göre, İl Jandarma Komutanlığı ve İl Emniyet Müdürlüğünce düzenlenen müşterek operasyon kapsamında Çevrimtepe köyü kırsalına hava harekatı düzenlendi. Operasyonda 3 PKK’lı terörist etkisiz hale getirildi.

KAYMAKAM’A SUİKAST HAZIRLIĞI

Etkisiz hale getirilen teröristlerin, 7 Temmuz’da Baykan Kaymakamı Mehmet Kocabey’e yönelik suikast girişimi ile 24 Temmuz’da Çukurca Jandarma Karakol Komutanı Jandarma Astsubay Üst Çavuş Yakup Akdağ’ın şehit edilmesi olayının planlayıcısı ve faili oldukları değerlendiriliyor.

TAŞERON OLARAK GİRMİŞ

Siirt’te öldürülen 3 teröristle ilgili olarak Siirt Valisi Ali Fuat Atik, Emniyet Müdürü Mustafa Tokyay ve Jandarma Komutanı Albay Kemal Benek basın toplantısı düzenledi. Vali Atik, öldürülen 3 teröristten birinin Siirt Belediyesinde daha önce taşeron olarak çalıştığının ve bir yıllık çalışmasının ardından ihraç edildiğini söyledi.

BELEDİYE TERÖRİSTLERİ İSTİHDAM EDİYORMUŞ

Vali Atik, “Kimliğini vermeyeceğim ama bu kişinin ayrıca bir kardeşi halen dağda. Yani Siirt Belediyesinin teröristleri istihdam ettiğini son operasyonda öğrendik. Arkadaşlarımızın yaptığı operasyonların ne kadar isabetli olduğunu gördük. Kamu kaynaklarının teröristlere peşkeş çekildiğini, dağdaki teröristlerin kardeşleri veya yakınlarının belediyede istihdam edildiğini gördük” diye konuştu.

Etiketler: , ,
 // Erdinç
Yağcılığı bırak Süleyman! Belki de o birileri senin gibi hariçten gazel okumuyorlar. Belki çözüm sürecini içinde bulunarak ve bütün sıkıntılarını çekerek yaşamışlardır. Sayısız yanlışa dönemin yetkililerinin kayıtsızlığını görmüşlerdir. Hem belki yaşları da senden çok büyüktür. Bilmeden fazla sallıyorsun. Dikkat et... Yorumcu ol elbette ama sallama....
12 Ağustos 2017 19:31
 // Mühr-ü Süleyman
Geçmişi bilmeyen(!) bazı yorumcular, herşeyin çözüm süreciyle başladığını îmâ edebilecek kadar ya saf ya da art niyetli olabiliyor. Kimbilir belki de yaşı müsait değil geçmişi bilmeye ya da kişiliği engel değil istismar etmeye! Teröristin Kürt kardeşlerimizi kandırıp, istismarla yanına çekebilmesinin önünü kapatabilmek için Devletin vermesi gereken bir şanstı. Nitekim son seçimlerde hdpkk'dan kopmalar bunu kanıtladı....
12 Ağustos 2017 13:57
 // Erdinç
Kimler istihdam ediliyormuş??? Hangi süreçte?Günaydııın......
12 Ağustos 2017 06:38
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler