YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
PKK'lı sayısı 25'e yükseldi
Öldürülen PKK'lı sayısı 25'e yükseldi...
PKK'lı sayısı 25'e yükseldi
24 Mart 2012 / 14:29 Güncelleme: 24 Mart 2012 / 14:27
Şırnak'ın Silopi ilçesi Cudi Dağı'nda 6 özel harekat polisinin şehit olduğu operasyonun bilançosu netleşti. Çatışmalarda 10 PKK'lı terörist ölü ele geçirildi. Cudi Dağı'nı sürekli gözetim altında tutan güvenlik birimlerinin her an yeni bir operasyon başlatabileceği belirtildi.

Cudi Dağı'nda 21 Mart günü başlayan operasyonlar kapsamında bir mağarada gizlendikleri belirtilen örgüt üyelerinin çatışma bölgesinden kaçtıkları öğrenildi. Tuşimya Vadisi ve Hesena köyü civarında yoğunlaşan operasyonlar sırasında arazi koşullarını iyi bilen örgüt üyeleri kaçmayı başardı. Çatışmada yaralanan 3 güvenlik görevlisinin tedavisi Ankara'da, diğer 7'sinin tedavisi Şırnak Asker Hastanesi'nde sürdürülüyor. Şırnak'taki yaralıların durumun iyi olduğu bildirildi.

BİTLİS VE SİİRT'TE 15 PKK'LI ÖLDÜRÜLDÜ

Siirt ile Bitlis illeri arasındaki Sehi Ormanları Mevkii'nde de 15 terörist öldürüldü. Güvenlik güçleri, bölgedeki arazi taramasını sürdürüyor. Örgüt üyelerinin olası tuzaklarına karşı arazi detektörlerle kontrol edildikten sonra güvenlik birimleri ilerliyor. Çatışmalarda öldürülen 15 örgüt üyesinin cenazesi, Siirt Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı. Çatışma bölgesindeki 2 ayrı mağarada 15 Kaleşnikof marka uzun namlulu silah, yaşam malzemeleri ile mühimmat bulundu. Çatışmada şehit olan korucu için cenaze töreni yapıldı. Yaralanan 3 korucunun sağlık durumun iyi olduğu öğrenildi.

(CİHAN)

 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler