YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
PKK'lı kalleşler 90 yaşındaki vatandaşı diri diri yaktı
Diyarbakır'ın Sur ilçesinde teröristlerden, güvenlik güçlerinin açtığı koridor sayesinde kurtulan vatandaşların anlattıkları kan dondurdu. Vatandaşların anlattıklarına göre PKK'lı kalleşler 90 yaşındaki engelli bir vatandaşı diri diri yakarak öldürdüler.
PKK'lı kalleşler 90 yaşındaki vatandaşı diri diri yaktı
05 Mart 2016 / 08:51 Güncelleme: 05 Mart 2016 / 12:38

Güvenlik kaynakları teröristlerin Sur’da çocukları kalkan yaptıklarını, sivillerin tahliyesine engel olmaya çalıştıklarını bildirdi. 

Genelkurmay Köprülü sivillerin tahliyesi sırasında çekilen görüntüleri de paylaştı. Teröristlerin kendilerini bırakmadığını ifade eden bir kadın, “Hep beraber olduğumuz için bizi bırakmıyorlardı. Nereye giderlerse bizi de sürüklüyorlardı. Bizi bodrumlara kapattılar” açıklamasında bulundu. 

"KAFANIZA SIKARIZ"

Sur’dan çıkan bir vatandaş da yaşlı bir kişinin teröristlerce yakıldığını öne sürdü.

Tahliye edilenler arasında yer alan bir çocuk ise teröristlerin kendilerine “kafanıza sıkarız” dediğini anlattı.

Evde bulunan yiyecek, giyecek ve ziynet eşyalarını teröristlere verdiklerini anlatan çocuk, bunları “Harun” isimli sözde Sur komutanı olan teröriste teslim ettiklerini belirtti.

Asker ve vatandaşlar arasında geçen diyaloglar şöyle:

Kadın: Zaten çocuklar bizde olduğu için bizi öyle tuttular fazla. Çocuklar olmasaydı bizi tutmazlardı. Zaten eşim bağırdı çağırdı, benim eşim de yaralıdır. En son arkadaşlarının sesi geldiği için zaten biz feryat ettik, “yardım edin” diye. 

Erkek: Gidemedik bir yere. Tek ayaklıydı, yanımızda birini aldılar götürdüler. En son dedi ölmüş, sonra bir baktım alev, ateş gibi alevli. Bir baktım abi cayır cayır. 

Asker: Nerede yaktılar? 

Erkek: Aynı o sokaklarda. 90 yaşındaydı, topaldı, her gün bağırıp çağırırdı... Dedi ölmüş bir de dediler ki, silah milah kullanmışlardı orada ölmüş. Halbuki adam orada ölmemişti. 

Asker: Köprü’de yaktılar diyorsun? 

Erkek: Cayır cayır binada yaktılar adamı.

Asker: Binanın içinde mi yaktılar? 

Erkek: He öyle. 

Asker: Dede ölü değildi ama yaktılar, öyle mi? Peki ölü teröristleri ne yapıyorlar? 

Erkek: Ölü teröristler, hepsi o toprakta gömüyorlar. Eski harabelerde.

allahda bunları yakar inşallah
 // Muammer

birdefa pkk.pyg.pyd.daiş bunlar insan değil mahlukat,inşallah yakın zamanda da allah bunları yakar....
05 Mart 2016 Cumartesi 12:26
 // Şakir batmanlı
Bunlar musulmana. Kkürtlere okadar kindarlar ellerinde gelse nepsini öyle yaparlar. Kendi hayin bildikleri arkadaslarini bile naylona sarip yakiyorlar yeni yaptiklari bir şey değil gebermeleri yakindir inşaAllah zalimlerin canı cehenneme.....
05 Mart 2016 10:12
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler