YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
PKK'lı hackerların hedefi heronlarmış
PKK'lı hackerların hedefi heronlarmış
18 Ağustos 2010 09:58
Diyarbakır Özel Yekili Cunhuriyet savcısının 12'si tutuklu 20 PKK'lı hacker hakkında yürüttüğü soruşturma tamamlandı. İddianamede Hackerların insansız hava araçlarını düşürecek program üzerinde çalıştıkları belirtildi.

Diyarbakır Özel Yetkili Cumhuriyet Savcısı'nın, geçen mart ayında 13 ili kapsayan operasyonda yakalanan ve terör örgütü PKK adına kamuya ait internet sitelerine saldıran, 12'si tutuklu 20 hacker hakkındaki soruşturması tamamlandı.

İddianamede, devlet bürokratları, askeri yetkililerin 3 bin 800 facebook sayfası ve 2000'e yakın polis, asker, MHP ile BBP yöneticilerinin mail sayfalarının çökertildiği kaydedildi. İddianamede, kendilerine 'Sanal Gerilla' adını veren grubun faaliyetlerini terör örgütünün güdümünde ve terör örgütünün liderlerinin talimatlarıyla yürüttükleri kaydedildi. Hackerların, güvenlik birimleri, e-devlet, POLNET gibi kurumların kendi aralarında iletişimini sağlayan, bilgi ve verilerin yüklendiği ağlara saldırı düzenledikleri ifade edilen iddianamede, hackerların insansız hava araçlarını düşürmek için hazırlık yaptıkları da belirtildi.

Sabah

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler