YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
PKK'lı firarilerinin biri hala aranıyor
Bingöl cezaevinden firar eden 18' inci mahkumun da yakalandığına dair haberler, Bakan Muammer Güler tarafından yalanlandı.
PKK'lı firarilerinin biri hala aranıyor
26 Eylül 2013 / 11:03 Güncelleme: 26 Eylül 2013 / 12:27

İçişleri Bakanı Muammer Güler, Bingöl M Tipi Cezaevi'nden kaçan 18 teröristin 17'sinin Bingöl kırsalında güvenlik güçleri tarafından yapılan operasyonla yakalandığını bildirdi. Güler, kaçan 1 teröristin arama işlemlerine ise devam ettiğini ifade etti.

Canlı yayında operasyonla ilgili bilgi veren Bakan Güler şunları söyledi:

"Yakalanması an meselesi"

"Takipler hemen başlatıldı. Bulundukları alanlar tespit edildi. Ve etrafları sarıldı. 17 firari ele geçirildi. Biri aranıyor. Silahsız yakalandılar. Bir firarinin de yakalanması an meselesi. Firari mahkumu kimliği belli.

Son 1 saat içinde yakalandılar. Gece yarısında itibaren bulundukları yeri biliyordum. Sabah bulunucaklarını biliyorduk. İyi bir harekat yapıldı. Jandarmamızı kutluyorum."

Firarilerden Ekrem Taş, aranıyor!

Bingöl Cezaevi'nden tünel kazarak kaçan 18 PKK'lının yakalanması için başlatılan çalışmalar bu sabah sonuç verdi. Bingöl kent merkezine 20 kilometre uzaklıktaki Ortaçanak Köyü kırsalındaki Karacehennem Ormanları'nda yerleri tespit edilen firari PKK'lılardan önce 17'si yakalandı. Bir saat sonra da 1 kişinin daha yakalanmasıyla firari PKK'lıların 18'inin de yakalandığı bilgisi geldi.

Ancak yapılan kimlik kontrolünde son yakalanan kişinin firarilerden olmadığı anlaşıldı. Yakalananların Baran Günana, Selami Kızıl, Diren Yaşa, Veli Taşkıran, Şeref Gülen, Ahmet Oyunlu, Ramazan Benice, Rıdvan İpek, Ali Nergis, Devrim Kavak, Diyar Kaydu, Hüseyin Barsak, İbrahim Engin, Emrah Ubiç, Cemil Doster, Osman Kılıç ve Ozan Alpkaya olduğu belirlendi.

Güvenlik güçleri toplu firar eden 18 PKK'lı arasında bulunan Ekrem Taş'ın da yakalanması için bölgede operasyonu sürdürüyor.

 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler