YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
PKK'lı Cemil Bayık'tan hepatit b propagandası!
Yapılan operasyonlarla büyük zarar alan PKK terör örgütünün bulunan elebaşlarından Cemil Bayık, bu kez halk sağlığı ile oynamak pahasına kara propaganda savaşı yöntemlerine başvurdu.
PKK'lı Cemil Bayık'tan hepatit b propagandası!
17 Nisan 2016 / 08:07 Güncelleme: 17 Nisan 2016 / 10:07

2012 yılında ‘Diyarbakır’da Hepatit B oranı yüksek ama devlet aşı göndermiyor’ diye propagandayapan PKK, bu defa Hepatit B ile mücadele adı altında Diyarbakırlılara hepatit bulaştırdığını iddia edilerek aşı olmalarını engellemeye çalıştı.

BAYIK KARA PROPAGANDA PEŞİNDE

Bayık’ın “Halka ilaç ve iğneler dağıtılarak Hepatit B hastalığına olunuyor” şeklindeki açıklaması PKK’nın yayın organlarında yer aldı. her yır milyarlarca dolar değerinde uyuşturucu ve kaçak sigara ticareti ve fuhuş mafyası ile bölgede yaşayan Kürtlerin hayatını nasıl kararttığı biliniyor. Aynı PKK, tam dört yıl önce ise ‘Diyarbakırlılara Hepatit B aşısı yapmıyorlar. Yenidoğan çocuklar bile aşısızlık nedeniyle hastalığa yakalanıyor” iddiasıyla kenti karıştırmaya çalışmıştı. Ancak, Diyarbakır’da Hepatit B ile yapılan mücadele rakamlarla ortaya konunca, örgütün sesi kesilmişti.

 

STAR

Artık
 // Adıyaman'lı Akın
Değerli yorumcumuz, her görüşe eşit mesafede durmakla birlikte; hakaret, küfür, aşağılama vb. içeren, toplumsal hassasiyetleri zedeleyici nitelikteki yorumları yayınlayamıyoruz. Kriterlerimize uygun olarak yeniden yorum yazmanızı diler, ilginize teşekkür ederiz......
17 Nisan 2016 13:17
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler