YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
PKK'lı canilerden korkunç plan
Terör örgütü ölü militanlardan medet umuyor. Çatışmada öldürülen militanlara sivil kıyafetler giydirilip devlet katliam yapıyor algısı yaratılmak isteniyor.
PKK'lı canilerden korkunç plan
11 Şubat 2016 / 09:04 Güncelleme: 11 Şubat 2016 / 09:07

Terör örgütü PKK, Sur ve Cizre'de köşeye sıkıştıkça yeni yöntemlere başvuruyor. PKK bu sefer de cesetlerden medet ummaya başladı. Güvenlik güçleri tarafından çatışmada öldürülen teröristlerin üzerleri değiştirilerek sivil kıyafetli sokaklara bırakılıyor.

Sokaklara atılan PKK'lı cesetleri ile amaç "devlet katliam yapıyor" algısı yaratıyor. Öte yandan PKK cesetlerin bir kısmını toplu halde gömerken bir kısmını da yaktıkları ortaya çıktı. Örgütün bu taktiklerle kamuoyunda güvenlik güçlerinin sivil katliam yaptığı algısı yaratmaya çalıştığı öğrenildi. 

Amaç nefes aldırmak

PKK'nın uzantılarının ve siyasi kanadına bağlı isimlerin bu durum sosyal medya üzerinden yayınlayarak Türkiye'yi uluslararası alanda sıkıntıya sokmayı ve sıkışan terör örgütüne nefes aldırmayı hedefledikleri ortaya çıktı.

Topluca ölülerini ateşe veriyorlar

Güvenlik güçlerince yürütülen operasyonlarda ağır darbe alan bölücü terör örgütü  PKK'nın bir başka yöntemi ise topluca yakılan cesetler. Ölen PKK'lıların cesetleri hücre evlerinde toplanarak ateşe veriliyor.  Teröristler ve destekçilerinin "Polis ve asker evleri yaktı , sivilleri öldürdüler 'yaygarası çıkarmayı hedefledikleri ortaya çıktı. 

 

AKŞAM

 // Ömer
bu gibi ahlakdışı katliamaları filistinlilere karşı yıllardır uygulayan terörist devlet yöneticileri babalarından ders alarak yapıyorlar cahşık çakallar....
11 Şubat 2016 16:47
cehennem
 // es
La zaten mahşerde yanacaklar birde burda yakıp cıfte kavrulmuş yapıyı ımansız deyyuslar...
11 Şubat 2016 16:18
a
 // a
bunu yapmasalarda destek aliyorlar zaten, herşey göstermelik bu emri belki de veren kişilerde AB falandir...
11 Şubat 2016 09:17
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler