YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
PKK'dan seçim yardımı
Terör örgütü, seçim öncesi bağımsız adayların desteklenmesi için göderdiği paraların peşine düştü.
PKK'dan seçim yardımı
04 Temmuz 2011 / 10:31 Güncelleme: 04 Temmuz 2011 / 10:31

PKK, 12 Haziran genel seçimlerinde bağımsız adayların desteklenmesi için gönderdiği parayı, zimmetlerine geçirdikleri iddia edilen 4 KCKyöneticisi hakkında 'soruşturma' başlattı.

Terör örgütü PKK'nın Kandil'deki yönetiminin, genel seçimlerde bağımsız adayların desteklenmesinde kullanılması için, şehir yapılanması olan KCK'nın Ağrı sorumluları aracılığı ile BDP'ye yaklaşık 150 bin lira gönderdikleri iddia ediliyor. Doğubeyazıt sorumlularının ise bu paraları seçim harcamalarında kullanmak yerine zimmetlerine geçirip şahsi harcamalarında kullandıkları öne sürülüyor.

BDP Doğubayazıt İlçe Teşkilatı'nın seçim masrafları nedeniyle esnafa yüksek miktarda borcu olduğunun ortaya çıkmasıyla ise zimmet olayının gün yüzüne çıktığı belirtiliyor. Bu gelişme üzerine ise terör örgütünün parayı zimmetlerine geçirdikleri belirtilen KCK'nın Ağrı sorumluları A.T., O.H., Ç.N. ve E.S. hakkında örgütün kendi içerisinde 'soruşturma' başlattığı kaydediliyor.Terörörgütünün soruşturma sonrasında 4 KCK yöneticisi hakkında ceza verip vermeyeceğinin belli olacağı ifade ediliyor.

YERALTI YAPILANMASI

Zimmet suçuyla gündeme gelen KCK (Koma Civaken Kurdistan-Kürdistan Topluluklar Birliği), PKK'nın 2009 yılından PKK'nın şehir yapılanması olarak faaliyet gösteriyor. Doğu ve Güneydoğu Anadolu illeri ile Kürt kökenli vatandaşların yoğun oldukları kentlerde siyasi faaliyet gösteren KCK, adresi ve telefonu olmayan bir çeşit yeraltı yapılanması. KCK, PKK'nın yayın organlarında bir sivil toplum kuruluşu olarak değil, bizzat örgütün parçası olarak nitelendiriliyor. PKK'nın yayın organları da PKK lideri Abdullah Öcalan için "KCK Önderi" ifadesini kullanıyor. Murat Karayılan, Cemil Bayık, Duran Kalkan, Mustafa Karasu ve Ali Haydar Kaytan gibi PKK'nın Kandil'deki yöneticileri de aynı zamanda KCK yöneticileri olarak anılıyor. (Sabah)

komedi dünyası
 // ahmet güven türe
gülermisin? ağlarmısın? kim kimi yargılıyor?kendisi çok doğru bir şeymiş gibi kendisine yamuk yapanları yargılamaya kalkıyor ya sizin kürt kardeşlerimiz adına yaptığınızı iddia ettiğiniz işlere ne demeli üzüm üzüme baka baka kararmış...
05 Temmuz 2011 11:02
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler