YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
PKK'dan Kur'an-ı Kerim'le kalleş tuzak
Tüm kutsal değerleri çiğnemeyi kendisine ilke edinen bölücü terör örgütü PKK, şimdi de Güneydoğu'daki operasyonlarda görev alan güvenlik görevlilerinin dini hassasiyetlerinden faydalanarak Kur'an-ı Kerim'i bomba patlatmak için araç olarak kullanıyor.
PKK'dan Kur'an-ı Kerim'le kalleş tuzak
19 Ocak 2016 / 09:32 Güncelleme: 19 Ocak 2016 / 09:56

Doğu illerinde cami, medrese gibi kutsal değerleri yakıp yıkan din düşmanları, şimdi de Türk milletinin manevi hassasiyetinden faydalanarak operasyonlara katılan polis ve askerlere tuzak kuruyor.

Hainler,  sözde “öz yönetim” ilan etme bahanesiyle saldırdıkları mahallelerde, halkın boşalttığı evlerdeki düdüklü tencere, soba gibi eşyaların yanı sıra, güvenlik güçlerini yerlere attıkları Kur’an-ı Kerim’in içine yerleştirdikleri el yapımı patlayıcılarla hedef alıyor.

Güvenlik güçlerinin hassaiyet gösterip yerdeki Kur’an-ı Kerim’i kaldıracağını düşünen İslam düşmanlarının kalleş tuzağı, Cizre’de Mehmetçiğin dikkati sayesinde bozuldu.

Kahpelerin üs olarak kullandğı bir evden kaçarken önce yaktığı ardından da ortaya savurduğu Kur’an-ı Kerim’i, titizlikle yerden toplamaya çalışan askerler, altına yerleştirilmiş el yapımı patlayıcıyı farketti.

Parçalanmış ve yakılmış Kur’an-ı Kerim’in sayfaları teker teker toplanarak din düşmanlarının kalleş tuzağı imha edildi.

Teröristler, daha önce Diyarbakır’ın Sur ilçesindeki Kurşunlu Camii’nde Kur’an-ı Kerim’i cam önlerine dizerek kendilerine siper yapmıştı. Hainler bir süre sonra da Osmanlı eseri olan camiyi ateşe vererek yakmıştı.

 

STAR

 // abdülkahhar
kuranı kerim onları askermz vasıtasıyla çarpıyor ve çarpmaya devam edecek inş...
19 Ocak 2016 14:57
Türkiye
 // Ali
Allah yardımcınız olsun Allah sabredenlerle beraberdir....
19 Ocak 2016 Salı 13:17
 // Rasim DUMAN
Merak ediyorum, Kur'an-i Kerim'in icine bomba yerlestirmek icin fetvayi İhsan ELİACİK'tan mi, F.GULEN'den mi aldilar acaba ?! Alcakliklarinin serefsizliklerinin namussuzluklarinin ucu bucagi yok !!!...
19 Ocak 2016 12:39
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler