YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
PKK'dan HDP'li vekile şok talimat
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Organik olmasa da inorganik bağınızın olduğunu istihbari bilgilerle biliyoruz” ifadeleri ile dikkat çektiği HDP – PKK ilişkisini belgeleriyle deşifre oldu. Provokatif eylemlerin talimatını PKK'nın verdiği belgelendi.
PKK'dan HDP'li vekile şok talimat
19 Temmuz 2015 / 18:29 Güncelleme: 19 Temmuz 2015 / 18:31

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Organik olmasa da inorganik bağınızın olduğunu istihbari bilgilerle biliyoruz” ifadeleri ile dikkat çektiği HDP – PKK ilişkisini belgeleriyle deşifre oldu.

HDP Şırnak Milletvekili Ferhat Encü öncülüğünde başlatılan Uludere sınır hattındaki provokatif eylemlerin, terör örgütü PKK’nın Ş.Rojhat birimi tarafından koordine edildiği, örgütün HDP’lilere mühürlü pusulalarla talimatlar yağdırdığı ortaya çıktı. Gazetemizin ele geçirdiği talimat pusulalarında, TSK’nın sınır hattında kaçakçılara göz açtırmamasının örgütün parasal kaynaklarına büyük darbe vurduğu itiraf edilirken, sınır hattı açılana kadar eylemlere devam edilmesi isteniyor. 

Emir Dağ kadrolarından

7 Haziran seçimleri sonrası HDP Milletvekili Ferhat Encü öncülüğünde Uludere ve Şirit Yaylasında başlatılan provatif eylemlere ilişkin talimatın, 13 Haziran’da PKK’dan geldiği tespit edildi. İstihbarat birimlerinin ele geçirdiği örgütsel dokümanlar, “Hayvanlarımızı otlatamıyoruz” bahanesiyle başlatılıp nöbetleşe devam ettirilen eylemlerin, PKK-HDP ikilisi tarafından tezgahlandığını ortaya koydu. Olaylar öncesi PKK’nın Ş.Rojhat birimi tarafından HDP’lilere gönderilen 13 Haziran tarihli talimat pusulalarında, kaçakçılığa yönelik önlemlerin kabul edilemez olduğu, örgütün bu durumdan büyük zarar gördüğü itiraf ediliyor.

Bölgede askeri ve sivil iradenin zayıflatılması için HDP’lilere şu talimatlar veriliyor: Öncelikle seçim çalışmalarında gösterdiğiniz çaba ve verdiğiniz emek için sizi kutluyoruz. Uludere ve tüm Kürdistan’daki başarılı seçim sonuçlarının, Kürtlerin ortak paydada buluşmasına vesile olmuştur. Seçimden önce sınırın ticarete kapatılması ve hâlâ devam ettirilmesi de kabul edilemez bir durumdur. Sürecin hâlâ çatışmasızlığı da söz konusudur. Fakat halkın bu konuda duyarlı olması ve sorumlu davranması gerekir. Roboski, Böjeh ve çevre köyleri de toplayarak sınırı açmanız gerekir. Köylerdeki meclis ve komisyonlarımıza bu konuda destek vermeniz gerekir. Kalabalık bir şekilde Kaniye ve Xıyara’da halk oturma eylemleri yapsın. Sınır açılana kadar da devam etsinler. Köydede bir heyet oluşturulup, askeriye ve halk arasında arabuluculuk yapabilirler. O sınırın açılması için elinizden geleni yapmanız gerekir. Devrimci Selam ve Saygılar. Ş.Rojhat Birimi Haftanin. 13 Haziran 2015”.

Sınırın kapalı kalması örgüte büyük zarar veriyor

13 Haziran tarihli bir diğer notta ise, sınır hattının kapalı olmasının örgüte büyük bir zarar verdiği kaydediliyor. Örgüt tarafından gönderilen mühürlü talimat notunda bu durum şöyle izzah ediliyor: “Sizlerin ve tüm halkımızın seçim zaferini kutluyoruz. Bilindiği gibi sınır hattının kapalı kalması hem halkımıza hem de hareketimize büyük zarar vermektedir. Köy Komisyon ve meclislerimize destek vererek, sınır hattının açılması için elinizden geleni yapmanız gerekir. Sizlerden beklentimiz halkı toplayarak birlikte hareket etmenizdir.  Devrimci Selam ve Saygılar. Ş.Rojhat Birimi Haftanin. 13 Haziran 2015”. 

AKİT

ic-002.jpg

 // umut turk
Adamlar kendilerini saklamiyoki, herkes biliyor it soylarını, suç bizde arkadaş köpeklere minnet ediyoruz. Karşımıza alıp adam yerine koyuyoruz. Bunları kapıya kopek yapmiyacaksin. Taviz tacizi doğurur. ne verdiysek daha ffazlasını istediler. Bunlar doymaz arkadaş, bu n as nkorler biraz AC birakicaksin ki nimetinden kıymetini bilsin nankör köpekler....
19 Temmuz 2015 19:05
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler