YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
PKK'dan hain plan! Bomba yüklü araçlarla...
Ankara'da düzenlenen güvenlik zirvesinde, teröre karşı alınacak tedbirler masaya yatırıldı. Toplantıda, PKK'nın gerilimi tırmandırmak amacıyla jandarma karakollarına bomba yüklü araçlarla saldırı hazırlığında olduğu ifade edildi.
PKK'dan hain plan! Bomba yüklü araçlarla...
11 Ağustos 2015 / 11:57 Güncelleme: 11 Ağustos 2015 / 12:07

81 il emniyet müdürlükleri ve jandarma karakolları bu konuda uyarılırken, güvenlik tedbirleri üst seviyeye çıkarıldı.

PKK'nın, Türkiye'yi Ortadoğu'da güvensiz, kaos ortamı ve iç savaş yaşayan bir ülke olduğu imajını çizmek için saldırılarını şehirlere de kaydırıp ses getirmesi için gündüz saatlerini tercih ettiği bildirildi.

Bavul, düdüklü tencere, çocuk puseti...

Son 2 ayda teslim olan 15 PKK'lının ifadelerine göre, PKK'nın büyük kentlerde bavul, düdüklü tencere, gelin bohçası, çocuk puseti, bebek kundağı gibi kamufle edilmiş eşyalar içine yerleştirilmiş RDX destekli A-4, C-4 plastik patlayıcı, TNT cinsi patlayıcılarla saldırı yapabileceği bildirildi.

Saldırıların saat ayarlı veya cep telefonu ve telsiz gibi uzaktan kumandalı devrelerle yapabileceği ifade edildi.

Ayrıca PKK'nın diksiyonu düzgün, cankurtaran ve garsonluk eğitimi almış örgüt üyelerini Batı illerine kaydıracağı belirtildi. Sinyal bozuculara karşı PKK'lıların dedektöre duyarlı patlayan düzenek geliştirdikleri belirlenirken, buna karşı alınacak önlemler masaya yatırıldı.

 

SABAH

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler