YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
PKK'dan gezicilere provokasyon çağrısı
PKK silaha davranmanın bedelini ağır ödedi. Ağır kayıplardan sonra köşeye sıkıştı. En sonunda çapulculara işbirliği çağrısında bulundu: "Biz daha demokratik bir Türkiye istiyoruz. Tam şimdi Gezi ruhunun ayağa kalkma zamanıdır. Direnişimizde Gezi ruhu bizi
PKK'dan gezicilere provokasyon çağrısı
23 Ağustos 2015 / 11:04 Güncelleme: 23 Ağustos 2015 / 11:09

Suruç saldırısı sonrası, DAEŞ'in yaptığı katliam için "Türk devleti yaptı" yalanını uydurarak ateşkesi bozduğunu açıkladı. Ancak bu haniliğin sonucu ağır oldu. Türkiye, Kandil'i daha önce hiç olmadığı kadar ağır bir şekilde bombalayarak terör örgütüne tarihi kayıplar yaşattı. Ne kaçacak yeri ne de uyduracak yalanı kalan PKK, siyasi kolu HDP'ye de zarar verince imdat çığlığı attı. Yıllarca Türkiye'yi düşman ilan eden örgüt bu kez yeni bir maske takarak muhalefete seslendi.

Kalleşçe askere, polise ve sivillere saldıranlar utanmadan "Bizim derdimiz Türkiye ile değil, AK Parti ile" diyerek Gezi ruhunu çağırdı. Kandil'in bombalanması üzerine İran ve Suriye'ye kaçan Murat Karayılan, Cemil Bayık ve Duran Kalkan gibi KCK'nın ele başlarından oluşan KCK Yürütme Konseyi Eşbaşkanlığı, PKK'nın yayın kolu olan Fırat Haber Ajansı'na (ANF) yazılı bir açıklama geçti.

ANF'nin İngilizce sitesinde yayınlanan eli kanlı katillerin açıklamasında şu ifadelere yer verildi: "Bu saldırı karşısında direnilmediği takdirde başta Kürt halkının özgürlük mücadelesi olmak üzere tüm demokrasi güçleri ezilecek, böylece AKP'nin otoriter düzen kurma amacının önünde hiçbir engel kalmayacaktır. AKP'yi bu direniş dışında hiçbir güç durduramaz. Bu açıdan Türkiye halklarının da Gezi'de olduğu gibi harekete geçmesi, Kürt halkıyla birlikte AKP'nin oyunlarını bozması gerekmektedir. Tam da şimdi Gezi Ruhunun ayağa kalkması zamanıdır."

KİRLİ İTTİFAKIN İTİRAFI GİBİ...

Böylelikle hem Gezi olaylarında hem de PKK saldırılarında beraberce Türkiye'ye yakıp yıkanları koruyan ve Yeni Türkiye'nin önüne engel çıkan zihniyetin terör örgütü ile nasıl aynı safta durabildiği de ortaya çıktı. Gezi olayları sırasında Türkiye'yi kötüleyen Aydın Doğan medyası, Gülen yayın organları, CHP, BBC, Bild, Der Spiegel, Financial Times, Economist, Yahudi Lobisi aynı şekilde PKK'nın saldırılarında da terör örgütü masum gösterme çabasına girişmişti. KCK'nın Türkiye'ye kana bulayan terör eylemlerini yapmamış gibi davranarak, AK Parti dışındaki tüm kesimleri kendileri ile beraberce direniş göstermeye çalışması ise kirli ittifağın boyutlarını gözler önüne sermişti. Gezi olayları sırasında Taksim'de özgürlük çağrısı yapan çapulcular, park eylemlerinde PKK bayraklı gösterilere katılmıştı. CHP, Nişantaşı, Cihangir tayfası ve sanat camiasının başını çektiği çapulcular, PKK terörüne karşı ise şimdiye dek tek kelime etmeyerek dikkat çekmişti.

TAKVİM

bu ne
 // mem
bu ne pkk lı teröristlerle birlikte bu hallllll...
23 Ağustos 2015 Pazar 21:04
....
 // ....
gezi ruhu oldu tuz ruhu...
23 Ağustos 2015 20:07
gerçek yüzleri...!!!
 // Muhafız
NE SAĞCIYIM NE SOLCU SABETAİSTİM SABETAİST deyip gerçek yüzlerinizi açıklasanıza.Sizin gibi bu ülkede sahte Atatürkçülere de,sahte laikçilere de yer yok koçum,sizler gerçekte koyun postuna bürünmüş bu milletin anasını ağlatmaya çalışan kurt görünümlü bu milletin kanını emmeye çalışan VAMPİRSİNİZ VAMPİR.Sizler kendi çıkarlarınız uğruna bu ülkede kaos ortamı oluşturup bu milleti soymaya çalışan hırsızlarsınız.Artık bunları Recep Tayyip Erdoğan'ın yüzünden yapmıyorsunuz da onun için kuyruk acınız...
23 Ağustos 2015 Pazar 18:00
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler