YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
PKK'dan gençlere 'bağlama' taktiği
PKK'dan gençlere 'bağlama' taktiği
16 Mart 2016 07:31
Demirtaş'ın 7 Haziran seçimleri öncesi yaptığı bağlama taktiği, PKK'ya ilham oldu. Teröristler 'bağlama ve gitar öğretiyoruz' diye çağrı yaptığı Kürt gençlerin eline silah tutuşturuyor!

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş 7 Haziran seçimleri öncesi TV'de bağlama çalmış, türkü söylemişti. Hazırlanan bu kurgu tutmuş ve gerçek yüzü gizlenen Demirtaş ve HDP, seçimlerde kendilerinin bile ihtimal dahilinde görmedikleri yüzde 13'lük bir oy oranına ulaşmıştı. 

HALK GERÇEĞİ GÖRDÜ

Seçimin ardından yaşananlar sayesinde bölge halkı gerçeği görmüş ve yapılanın bir göz boyaması olduğunun farkına varmıştı. Bu 'bağlama' taktiği bölücü terör örgütü PKK'ya da ilham oldu. Terör örgütü gençleri 'bağlama ve gitar öğretiyoruz' diye kandırma yoluna gitti. Örgüt sosyal medya üzerinde Nusaybin ve Yüksekova'da teröristlerin kaldığı evlerin fotoğraflarını paylaşarak, gençlerin aklını çelmeye ve yandaş toplamaya çalışıyor.

GÜVERCİN BİLE VAR

Paylaşılan evlerin fotoğraflarında bağlama ve gitar gibi müzik aletleri ön planda tutuluyor. Teröristler, çocukları ve sivilleri öldürdükleri silahların üzerine ise barışın sembolü beyaz güvercinleri kondurup, kendilerince bir algı yaratmaya çalışıyor. Gençleri 'bağlama ve gitar öğretiyoruz' diye kandıran bölücü terör örgütü mensupları, bu evlere topladıkları gençlerin eline müzik aleti yerine ise silah veriyor. 

HASTALIK KOL GEZİYOR

Evdeki sağlıksız ortam dikkat çekiyor. Temiz su ve elektrik olmadığı için hastalık kol geziyor.

ÖLÜM EVİ ŞİRİN GÖSTERİLİYOR 

Ölüm evleri, Kürt gençlere bir eğlence merkezi ya da müzik atölyesiymiş gibi gösteriliyor. Oysa Diyarbakır Sur'da teslim olan teröristlerin anlattıkları 'İşkence ve hapis' itirafları o evlerle ilgili korkunç gerçeği bir kez daha ortaya koyuyor. Teröristlerin ifadelerine göre, fotoğraflardakinin aksine söz konusu evlerde yaralı teröristler ilaç olmadığı için ölüme terk ediliyor. Ölenler ise rastgele evlerin bahçelerine gömülüyor. Örgüte katılmayanları ise işkence ve hapis bekliyor.

 

AKŞAM

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler