YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
PKK'dan çocuklara hücrede işkence
Sur'da devam eden operasyonlarda kurtarılan 16 yaşındaki çocuk flaş itiraflarda bulundu. Çocuk, "Bizi 'özerklik ilan edilince üst düzey memur olacaksanız' diye kandırdılar. Elimize silah verip ön saflara attılar" dedi.
PKK'dan çocuklara hücrede işkence
09 Mart 2016 / 07:45 Güncelleme: 09 Mart 2016 / 07:48

Sur'da güvenlik güçlerinin kurtardığı 16 yaşındaki çocuk: "Elimize silah verip ön saflara attılar. Gerçeği görüp ayrılmak istediğimizde bodrumdaki hücrelere atıp aç susuz bıraktılar."

PKK, Diyarbakır Sur'da yaşı küçük çocukları ölüme sürüklemiş. Güvenlik güçlerinin ilçede kurtardığı 16 yaşındaki çocuk, terör örgütünün uyguladığı işkenceleri tek tek anlattı. Psikolog desteğinde ifade veren talihsiz çocuk şunları söyledi: 

"Bizi 'özerklik ilan edilince üst düzey memur olacaksanız' diye kandırdılar. Elimize silah verip ön saflara attılar. Gerçeği görüp ayrılmak istediğimizde ise bodrumlardaki hücrelere kapattılar. İşkence yaptılar aç susuz bıraktılar. PKK Kürtlere özgürlük getireceğiz derken, bizi köleleştirdi." 

OLMAYACAK HAYALİN PEŞİNE DÜŞTÜK 

Ailesinden baskı gördüğü için evden kaçtığını söyleyen küçük çocuk, YDG-H'li bazı kişilerin sayesinde PKK'ya katıldığını belirterek "Benimle yakından ilgilenen abiler yakında özerklik ilan edileceğini örgüte katılmam halinde çok iyi yere gelebileceğimi söylediler. 

Ama bunların hepsi yalandı. Benim gibi tüm çocukları böyle kandırdılar. Hepimiz olmayacak hayallerin peşine düştük. Sürekli bize iyi davranıyorlardı. İlk başlarda her şey çok güzeldi. Ama Sur'da gördüklerimiz bize anlatıldığı gibi değildi" dedi.

KÜRT ÇOCUKLARI PİYON OLARAK KULLANIYORLAR

Adı gizil tutulan çocuk şöyle konuştu: "Örgüte katıldıktan bir süre sonra ihtiyaçlarımızı bile gideremez hale geldik. Bizleri kullandıklarını hissetim. Ayrılmak istedim, benim gibi çok sayıda çocuk ve genç vardı. Terör örgütü Kürtleri ve çocuklarını köle, piyon gibi kullanıyor. Bize özgürlükten bahsedenler özgürlüğümüzü bodruma kilitledi."


AKŞAM

 // milli irade
Nihayetinde özerklik ilan etmek için, teröristlik için, makam için PKK'lı oldular. hak etmişler. Adam gibi yaşadığınız vatana ihanet etmeyeceklerdi. sonucuna katlanmak zorundalar. her terörist aynı pisliktir bizim için. pişmanlık palavra......
09 Mart 2016 09:10
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler