YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
PKK'dan çocuğunu soran aileye şok cevap!
PKK'dan çocuğunu soran aileye şok cevap!
28 Haziran 2016 11:58
PKK, çocuklarının akıbetini soran ailelere cevap veremez duruma geldi.

Aileler çocuklarının akıbetini sordu, Kandil "7 ay önce öldüler"' dedi. Hendekler açıp barikatlar kurdukları şehir merkezlerinde asker ve polisin ortak operasyonlarıyla aralarında üst düzey yöneticilerinin de bulunduğu binlerce örgüt mensubunu kaybederek büyük darbe alan ve iç infazlara başlayan PKK, çocuklarının akıbetini soran ailelere hesap veremez duruma geldi.

İstihbarat birimlerinin teknik takip tespitleri ve teslim olan teröristlerin ifadelerine göre, Derweş Munzur kod adlı Tuncelili Ali Düzgün Dilsiz, Çiya Sipan kod adlı Diyarbakırlı Fırat Akar ve Mirza Zagros kod adlı Şırnaklı Sebat Tokay'ın aileleri, uzun süredir çocuklarından haber alamayınca, kuryeler aracılığıyla çocuklarının akıbetini sordu.

7 AY SAKLADILAR

Uzun süre sessiz kalan örgüt, önceki gün 3 teröristin 7 ay önce Kasım 2015'te Kandil sahasında öldüğünü duyurdu. Cenazelerin akıbetleri hakkında ise bilgi vermedi. PKK, kayıplarla ilgili "Kayadan düştü, derede boğuldu" gibi yalanlar ileri sürüyor. Örgütün, üzerinde otopsi yapılmasının önüne geçmek için ailelere vermek yerine militan cesetlerini Kandil'de gömdüğü bildirildi.

 

SABAH

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler