YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
PKK'dan çirkin oyun! 18 yaşından küçük bine yakın kız çocuğunu...
PKK, son üç yılda 18 yaşından küçük bine yakın kız çocuğu dağa kaçırıp iğfal etti ve “Siz bu halde ailelerinize dönemezsiniz’ diyerek dağda zorla tutuyor.
PKK'dan çirkin oyun! 18 yaşından küçük bine yakın kız çocuğunu...
19 Ekim 2015 / 09:30 Güncelleme: 19 Ekim 2015 / 10:02

Diyarbakır Yenişehir Belediyesi Kadın Politikalar Müdürlüğü tarafından geçtiğimiz hafta Diyarbakır'ın sokaklarına bilbord olarak asılan afişler, dünya çapında büyük protestolara neden olan Hz. Peygambere hakaret karikatürlerden biri olduğu ortaya çıktı.

Afişin Peygambere Saygı mitinglerinin en büyüğünün düzenlendiği Diyarbakır İstasyon Meydanı’nda asılması Hz. Peygambere tahammülsüzlük olarak değerlendirilirken söz konusu afiş aynı gün halk tarafından kaldırıldı. 

Siirt'te 2010 yılında meydana gelen ve 9 kişinin tutuklu bulunduğu cinsel istismar olayını protesto eylemlerine organize eden ve protestolara katılan BDP belediye meclis üyesi, eski DTP il yöneticisi ve eski Siirt Yardımlaşma Derneği Başkanı M.T. de, 16 yaşındaki bir kız çocuğuna tecavüz ettiği iddiasıyla gözaltına alınarak tutuklanmıştı.

Bine yakın kız çocuğu iğfal ettiler

Öte yandan Türkiye’de 20 Eylül 2012 ve 20 Eylül 2015 tarihleri arasında 18 yaşından küçük bine yakın kız çocuğu dağa kaçırıp iğfal etti. PKK'lılar, özelikle kaçırdıkları kız çocukları önce iğfal edip sonra tecavüz ettikleri iddia edilirken, ‘Siz bu halde ailelerinize dönemezsiniz’ diyerek onları zorla dağda tutmaya devam ediyorlar.

Duran Kalkan, Mustafa Karasu gibi dağ kadrosu liderlerinin küçük kızlarla çekilmiş onlarca fotoğrafı sosyal medyada yorumsuz olarak paylaşılıyor. Kamuoyu; HDP ve DBP’li belediyelerin, bu fotoğraflara neden tepki vermediğini merak ediyor.

r1-001.jpg

 

İLKHA

Etiketler: , ,
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler