YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
PKK'dan aşiret liderlerine 'isyan' mektubu
PKK'nın liderlerinden Murat Karayılan, Mardin'in önde gelen aileleri ve aşiret reislerine isyan çıkartmaları için mektup gönderdi.
PKK'dan aşiret liderlerine 'isyan' mektubu
28 Eylül 2016 / 20:12 Güncelleme: 28 Eylül 2016 / 20:14

PKK ile mücadelede yıllardır uygulanan saldırıları önlemeye dönük savunmacı yaklaşım ‘bekle, operasyon yap' stratejisi terk edildi. Terörle mücadelede yeni konsepte geçilerek, ‘her noktada, her şartta operasyon yapma' stratejisiyle örgütün Türkiye içerisinde toplandığı, saldırı planlarını yaptığı kamplara operasyonlar başlatıldı. 

Ağır darbe aldığı belirtilen PKK ise Mardin'deki aşiretlere mektupla isyan çağrısında bulundu.

Haber 7'den İbrahim Günay'ın haberine göre, PKK'nın önde gelen isimlerinden Murat Karayılan imzalı mektup Mardin'in önde gelen kanaat önderlerine gönderildi. Mektupta, Türkiye suçlanırken "Düşmana karşı direnişte olmalısınız" denilerek aşiret liderlerine isyan etmenin bir borç olduğunu telkininde bulunuldu. Adeta içsavaş çığırtkanlığı yapan Karayılan çağrıya uymayanları da açıkça tehdit etti. Mektubu alan aşiret liderleriyse bu çağrıya kesinlikle itibar etmediklerini ifade ettiler.

 // Efsane
Sen kimsin ki bu millet sana uyarak isyan edecek bes para etmez kansiz şerefsiz alçak senin sönün kuduz köpekler gibi olacak...
29 Eylül 2016 06:54
 // mühendis
Az kaldı uyduyla, İHA ile yerini belirlemeye.....
29 Eylül 2016 03:27
 // Bingöllü Zaza
Bu pkkli köpekleri kısa zamanda susturacagız.Bu bebek katillerine dur diyecegiz.Bunun icin birlik ve beraberlik icinde olmaliyiz.Kürt ve Zazaları sahaya davet ediyorum.Pkk lilari bitirmek icin her alanda tepki vermeliyiz...
29 Eylül 2016 00:13
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler