YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
PKK'daki sıkıntı telsiz konuşmalarında...
Güvenlik güçlerinin başarılı operasyonları sonucu terör örgütü PKK'da militan kadrosu konusunda büyük sıkıntı yaşanmaya başlandı. Kandil'e karşı terör örgütünün sözde saha sorumlularının da seslerini yükselttiği, telsiz konuşmalarına yansıdı.
PKK'daki sıkıntı telsiz konuşmalarında...
28 Eylül 2016 / 16:51 Güncelleme: 28 Eylül 2016 / 16:55

İstihbarat kaynaklarından alınan bilgiye göre, bir yandan tecrübeli  militanlarının bir bölümünü destek amacıyla Suriye'deki kolu PYD'ye göndermesi,  diğer yandan da güvenlik güçlerinin  başarılı operasyonlarında çok sayıda kayıp vermesi bölücü terör örgütü PKK içinde büyük sıkıntıya neden oldu.

Tecrübeli kadro konusunda sıkıntı yaşanması üzerine, Kandil'in  talimatıyla örgüte yeni katılan teröristler 2 haftalık eğitimin ardından sahaya  sürülmeye başlandı. Bu eğitimin daha önce 3 ay sürdüğü, kısalan eğitimin bölücü  terör örgütünün düştüğü sıkıntıyı gözler önüne serdiği belirtildi.

Terör örgütünün içinde bulunduğu durum, teslim olan veya yakalanan  teröristlerin ifadelerine de yansıdı. PKK'ya bu sene katıldıklarını belirten bir  terörist, 1 haftalık teorik eğitimden sonra 1 hafta silahlı eğitim aldıklarını,  daha sonra sınırı geçerek Türkiye'ye gönderildikleri bilgisini verdi.

TELSİZ KONUŞMALARINA DA YANSIDI

Terör örgütü yöneticilerinin Türkiye'deki unsurlarına destek için  örgüte yeni katılan teröristleri sahaya sürmesi, PKK'nın sözde saha ve bölge  sorumlularını da rahatsız etti.

Söz konusu teröristlerin acemiliklerinden dolayı özellikle intikallar  sırasında görüntü verildiği ve bunun da terör örgütünün ciddi kayıplar vermesine  neden olduğu telsiz konuşmalarına yansıdı.

Yine güvenlik güçlerince deşifre edilen telsiz konuşmalarında, sözde  saha sorumlularının, bağlı oldukları sözde bölge sorumlularına rapor verirken  yeni teröristlerin ortaya çıkardığı sorunları ilettiği belirlendi. Ancak,  Kandil'in şikayetleri görmezden gelerek bunlara kulak tıkadığı telsiz görüşmelerinde ortaya çıktı.

 

AA

 // Fatıma
Oh ne güzel böyle güzel haberler almak mutlu ediyor insanı :-)...
28 Eylül 2016 18:10
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler