YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
PKK'da derin çatlak! Telsizlerden bakın ne mesajı verdiler
Terör eylemlerindeki artış sürerken eylül ayının ilk haftasında, PKK/KCK örgütünün üst yönetiminin; izlenecek strateji konusunda yaptığı toplantı; istihbarat raporlarına girdi.
PKK'da derin çatlak! Telsizlerden bakın ne mesajı verdiler
12 Eylül 2015 / 12:41 Güncelleme: 12 Eylül 2015 / 12:47

Tüm il emniyet müdürlüklerine gönderilen raporlara göre toplantıda Murat Karayılan, Mustafa Karasu, Sabri Ok ile Avrupa sorumlusu Zübeyir Aydar, “erken seçimlerde zarar görülmemesi için 1 Kasım 2015’e kadar ateşkes ilan edilmesini” istedi.

KALKAN VE BAYIK KARŞI ÇIKTI

Ancak Duran Kalkan, Cemil Bayık ve HPG yöneticilerinin çoğunluğu ateşkes ilanına karşı çıktı. Toplantıda, çatışmaların 2015 Eylül ayında da aynı şiddette sürdürülmesi kararı da alındı.

Toplantı sonrası Karayılan’ın telsiz ile örgüt mensuplarına verdiği; kendileri için önemli olanın kasım ayında yapılacak seçimler değil örgütün hamleleri olduğu yönündeki talimat da istihbarat raporlarına yansıdı.

'SİLAHLA GEZİN HALK HAREKETİ SANILSIN'

Örgütün üst düzey mensuplarının kendi aralarındaki telsiz konuşmalarında dağ kadrosunda bulunan elemanlardan şehirlerde ağır silahlarla görüntü vermesini istedikleri bildirildi.

Böylece gerçekleştirilecek eylemlerin terör eylemlerinden ziyade, halk harekâtı izlemini yaratmasını amaçladıklarının tespit edildiği belirtildi.

 

HABERTÜRK

aman da aman.. barış gelecekmiş,bakalım karlar nerelerine yağacak.
 // hursit dilaver
bizimkiler saftır.aaa bak barış istediler ne güzel deyip 1 kasıma kadar gevşerler. buna murdok ve merkel medyasın da YAŞASIN TAYYİPE RAGMEN BARIŞ YAPTIK diyecek SOYSUZLAR DA OLACAK.ama 1 kasım akşamı, bakacaklar hangi köyden kime ne oy çıkmış sonra tekrar yeniden.şeylerimize kar yağıncaya kadar savaşa devam diyecekler.oy veren köyleri vuracaklar falan. aman dikkat gevşemeyin merkel ve murdok medyası hainlerine de aldanmayın.ASLA ONLARA YARANAMASINIZ.onların derdi tayyip bey.PKK umurlarında mı....
12 Eylül 2015 Cumartesi 17:03
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler