YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
PKK yüzünden 250 milyon zarar ettiler
PKK yüzünden 250 milyon zarar ettiler
04 Ağustos 2015 06:46
Kanal A Genel Yayın Yönetmeni Alper Tan, PKK'nın Kerkük-Yumurtalık boru hattını vurmasının ardından Irak Bölgesel Kürt Yönetiminin 250 milyon dolar zarara uğradığını söyledi.

Kanal A Genel Yayın Yönetmeni Alper Tan Sivil Düşünce programında PKK'nın petrol boru hattını vurmasının ardından Irak Kürdistan Yönetiminin 250 milyon dolara yakın zarar ettiğini belirterek, PKK'nın bu saldırıyı yaparak aslında Irak Kürtlerine, kendi soydaşlarına zarar verdiğini söyledi.

İşte Tan'ın o açıklaması:

"Kerkük-Yumurtalık boru hattını vurdular biliyorsunuz. Patlattılar. Tahmin ediyorum. 3-4 gündür petrol verilemiyor o boru hattından. Irak Kürdistan yönetimi açıklama yaptı. PKK'yı muhatap alarak şunları söyledi; "Eğer bu saldırı ile Türkiye'ye zarar vermek istiyorsanız Türkiye'nin zararı yüzde 1 değil. Bizim zararımız yani Irak Kürtlerinin zararı yüzde 99. Biz bu petrol verilmeme nedeni ile 250 milyon dolara yakın zarar ettik üç günde... Bu Irak Kürdistan'ının memurlarına ve işçilerine verdiği bir aylık maaşının karşılığı ediyor. Ve biz bu maaşları sattığımız petrol gelirleri ile karşılıyoruz." Dolayısıyla PKK'nın eylem tarzı aptalca. Bu saldırıya yaparak aslında Irak Kürtlerine, kendi soydaşlarına zarar veriyorsun. Nusaybin'de, başka yerlerde Kürt vatandaşlara hizmet için devletin koyduğu ambulansları vuruyorsun. Diyarbakır'da Kürt vatandaşın yanan evini söndürmek için giden itfaiyeyi vuruyorsun. Erzurum'da iş makinelerini yakıyorsun. Kazaya davet edilen trafik polisini infaz ediyorsun. Evinde uyuyan polisleri infaz ediyorsun. Eşiyle yürüyen binbaşıyı infaz ediyorsun."

 

 

KANALAAHBER.COM / ÖZEL İÇERİK

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler