YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
PKK yine çocukları kullanıyor
PKK yine çocukları kullanıyor
19 Mart 2012 18:26
PKK'ya gönderilen 4 çocuk yakalandı...
PKK'nın dağ kadrosuna katılmak üzere İstanbul'dan dağa gönderilmeye çalışılan 4 çocuk Şanlıurfa'da yakalandı. Yakalanan 4 çocuğun ilköğretim öğrencisi olduğu öğrenildi. 4 şüpheli Şanlıurfa Terörle Mücadele Şubesi'ne götürüldü.

Son operasyonlarla kayıp üstüne kayıp veren terör örgütünün açığı kapatmak için çalışmalarını şehirlerde yoğunlaştırdığı, beklenen katılım olmayınca çözümü çocukları kandırmakta bulduğu belirtildi. Bunun son örneğine Şanlıurfa'da rastlandı.

İddiaya göre, İstanbul'dan önce Diyarbakır'a oradan da örgütün dağ kadrosuna gönderilen 4 çocuk, Şanlıurfa'da yakalandı. PKK'nın şehir yapılanması İstanbul'da ikamet eden 18 yaşından küçük 4 çocuğu Şanlıurfa üzerinden Diyarbakır'a oradan da PKK kamplarına göndermeye çalıştı. Ancak polis buna fırsat vermedi.

Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekipleri, yakın takip sonucu dağa gönderilen 4 şüphelinin bindiği otobüsü, Şanlıurfa- Diyarbakır yolunda durdurdu. Otobüste kimlik kontrolü yapan polis, i.G. A.G. R.G. ve M.A adında 4 şüpheliyi gözaltına aldı. İlk sorgulamada bir kişinin 'Diyarbakır'a çalışmak için gidiyoruz' dediği belirtilirken, başka bir şüphelinin ise isim vermeden birileri tarafından dağa yönlendirildiğini itiraf ettiği öğrenildi.

Bu arada İstanbul'da ikamet eden ailelerin emniyete kayıp ilanı verdiği belirtildi. Aileler, çocuklarının kaybolduğu, dağa gönderilebilecekleri yönünde ihbarda bulundukları kaydedildi.

(CİHAN)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler