YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
PKK yandaşları polisle çatıştı
Mersin'de, terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonları bahane eden örgüt yandaşları, korsan gösteriler düzenleyerek polisle çatıştı. Çatışmalar gece de devam etti...
PKK yandaşları polisle çatıştı
12 Temmuz 2010 / 23:21 Güncelleme: 12 Temmuz 2010 / 23:21

Bölücü terör örgütü PKK yandaşları Mersin'i birbirine kattı. Sabah Yenipazar, Şevket Sümer ve Güneş mahallelerinde başlayan korsan gösteriler gece de devam etti...

Bu sabahtan itibaren esnafı kepenk kapatmaya zorlayan bölücü yandaşları, Siteler Polis Merkezi'nin bulunduğu sokakta korsan gösteri düzenledi. Cadde üzerinde lastik yakarak örgüt lehinde slogan atan göstericiler, polise de taşlarla saldırdı.

Çevik kuvvet ekipleri ise, göstericilere gaz bombası ile karşılık verdi. Zaman zaman cadde ortasında yakılan lastikler polis panzerlerinden sıkılan suyla söndürülürken, çöp tenekeleriyle oluşturulan barikatlar da yine zırhlı araçlarla kaldırıldı. Polisin müdahalesi ile ara sokaklara kaçan ve çoğunluğu küçük yaşta çocuklardan oluşan göstericiler, ara ara tekrar toplanıp saldırılarına devam etti. Mahalle arasında yaşanan kovalamacalar sırasında ise, olaylara karıştığı belirlenen 2 kişi gözaltına alındı. Bu arada kaçan göstericiler, önlerine çıkan bir seyyar satıcının eşyalarını dökerek zarar verdiler.

Bölgede yaşanan olaylar devam ederken, olaylardan yine en fazla mahallede yaşayan insanlar etkilendi. Çocuklarını sağlık ocağına getiren aileler ile işlerine gitmeye çalışan bazı vatandaşlar, atılan gazlardan etkilenerek zor anlar yaşadı. Bölgedeki olaylar zaman zaman devam ederken, kepenk kapatma eyleminin 2 gün daha süreceği öğrenildi.

GÖSTERİLER GECE DE DEVAM ETTİ

Akşam saatlerinde Merkez Akdeniz ilçesi Güneş Mahallesi'nde bulunan Halil İbrahim Cami önünde toplanan bir grup, terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonları bahane ederek Şevket Sümer Mahallesi'ndeki BDP Akdeniz ilçe teşkilatına kadar yürüdü.

Burada yapılan basın açıklamasının ardından dağılan kalabalık arasındaki yüzleri puşulu bir grup, 156. cadde üzerinde çöp konteynerlerini yola devirerek lastik yaktı. Örgüt yandaşları polise taşlı ve havai fişekli saldırıda bulundu. Göstericileri Siteler Polis Merkezi önünde önlem alan Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, gaz bombası ile karşılık verdi. Ara sokaklara kaçan göstericilerden 6 kişi gözaltına alınırken, bir adet havai fişek rampası ele geçirildi. (İHA)
 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler