YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
PKK vurdu komutanlar izledi iddiası!
PKK vurdu komutanlar izledi iddiası!
02 Ağustos 2010 10:09
Heronların sızma yapan PKK'lıları tespit etmesini yayınlayan Taraf şimdi de hain saldırının görüntülerini sundu.

Taraf gazetesi, Mehmet Baransu imzasıyla çok tartışılacak bir haber yayınladı.

11 askerimizin şehit edildiği Gediktepe baskınından önce, Emniyet istihbaratının birliği saldırı olacağını 30 saat önceden haber veren raporunu ve Heronların sızma yapan PKK’lıları tespit etmesini yayınlayan gazete şimdi de hain saldırının dakika dakika görüntülerini yayınladı.

Hakkari’nin Çukura İlçesi 3. Taktik Tümen Komutanlığı’na bağlı Hantepe askeri bölgesinde 19 temmuz gecesi yaşananlar, insansız hava aracı Heron tarafından görüntülenmiş. Baskın ihtimali üzerine Heron’u bölgeye gönderen askeri yetkililer bu görüntüleri anı anına seyretmişler.

"Generaller askerlerin ölümünü seyretti" manşetiyle çıkan ve haberinde, "Batman’daki Heron İzleme Merkezi’nin “Sızma var” uyarısını, “Her şey kontrolümüz altında” diye yanıtlayan komutanlar, baskını 02.30’dan itibaren canlı olarak izlediler" ifadelerine yer veren Taraf bu görüntünün bir saatlik bölümün elinde olduğunu da açıkladı.

 Görüntülerde, PKK’lıların gelişi, askerlerimizin konuçlandığı mevziye atılan bomba, askerlerin kaçışı ve öldürülüşleri açıkça görülüyor.

Taraf elindeki görüntülere dayanarak şu yorumu yaptı: “Baskına uğrayan birliğe hiçbir askeri destek sağlanmıyor. Hava şartları müsait ama bölgeye helikopter, uçak sevkedilmiyor; işi biten PKK’lılar rahatça uzaklaşıyorlar."

Gönünen köy kilavuz istemez
 // bagali karacayli
Ancak bu kadar çekilebilirdi, bu heronlar bunu çeker komutanlarımız nerdeydi acaba...?...
03 Ağustos 2010 13:33
YA TARAF OLMASAYDI NE OLCAKTI
 // yunus
peki bi düşünün bu kadarhatayı bi emniyetci yada bi ögretmen hele hele bi de imam hatipli birisi yapsaydı meşhur yalaka basınımız böylemi tepki verirdi herşeye inat evetttttttttttttttttt...
02 Ağustos 2010 22:01
ergenekon
 // aydost
ya başbakan cumhurbaşkanı ne yapsın adamlar bu yapılaşmaları ortaya çıkarmak için neler yapmadılar ama bizim halkımızın daha yarısı inanmıyor böyle ihanetlerin olduğuna.ordunun içinde devletin içinde nekadar pislik varsa temizlenmeden bu işlerde çözülmez.Allah devletimize zaval vermesin....
02 Ağustos 2010 15:12
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler