YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
'PKK ve İsrail aynı politikayı izliyor'
Diyarbakır İnanç Özgürlüğü Platformu Koordinatörü İbrahim Gökdemir, PKK ve İsrail'in aynı politikayı izlediğini belirterek, ''PKK'nın Sur politikası ve İsrail'in Mescid-i Aksa politikası aynı yola çıkıyor'' dedi.
'PKK ve İsrail aynı politikayı izliyor'
12 Mart 2016 / 08:52 Güncelleme: 12 Mart 2016 / 09:13

Kanal A'da yayınlanan Fahrettin Damga'nın sunduğu ''Gözden Kaçanlar'' programında Diyarbakır Sur Eski Belediye Başkanı Cemal Toptancı ve Diyarbakır İnanç Özgürlüğü Platformu Koordinatörü İbrahim Gökdemir, Diyarbakır'da sona eren operasyonlar sonrasında yaşananlar ve PKK'nın bölgede yapmaya çalıştığı algı operasyonlarına yönelik önemli açıklamalarda bulundu.

''PKK halk desteğini kaybetti''

İbrahim Gökdemir son zamanlarda PKK'nın algı operasyonlarıyla halkın sabrını sınadığını belirterek ''Hendek ve çukur siyasetiyle PKK halk desteğini kaybetti. Artık halk sorguluyor ve izlenilen bu yolu eleştiriyor. Halk PKK'dan ayrıldı. Dindar kesimin sabrını taşırmak için yapılan bu eziyetlere karşın halk çok sabırlı ve temkinli davrandı'' dedi.

''Türkiye demokrasiye yönelik önemli bir hassasiyet göstermiştir''

Sur Eski Belediye Başkanı Toptancı, ''Hükümet ve devlet bu saatten sonra halkın zihin kodlarını iyi okumalıdır. Sur'da 103 gün süren operasyonlardan sonra, dünyada bütün ülkelerin medyalarına, devlet ve hükümet milyarlarca dolar sarfetseydi bu kadar olumlu referanslara sahip olmazdı. Türkiye demokrasiye yönelik önemli bir hassasiyet göstermiştir'' şeklinde konuştu.

Selahattin Demirtaş'ın sözü artık kâr etmiyor

Toptancı, halkın artık PKK'ya destek vermediğini ve HDP'nin çağrılara kulak asmadığını belirtelerek "Selahattin Demirtaş, halkı defalarca sokağa çağırdı. Sur'a yürüyelim dedi. Ayrıca camiye de çağırdı. Ama halk onlarla ne Sur'a yürüdü ne de camiye gitti. Siyasi bir partinin müslüman bir coğrafyada cuma namazına çağırdığında 50 - 100 bin kişinin toplanmış olması gerekirdi. Fakat HDP'nin çağrılarının artık bir etkisi kalmadı" dedi. 

''Diyarbakır'da sendikalar ve idareciler çocukları örgüte ittiler''

PKK'nın tüm bu süreçte izlediği yanlış politikalara vurgu yapan Gökdemir, '' Diyarbakır'da PKK çocukların eline zararlı maddeler tutuşturup yollarda araba durdurmalarını sağlamaya çalıştılar. PKK sorunu bitecek ama geride kalan 30 yaş altı gençlik nasıl rehabilite edilebilir bilinmez.

Diyarbakır'da sendikalar, idareciler uzun süre çocukları örgütün kucağına ittiler. Zamanında çocuklar yanlış bir harekette bulunduklarında disiplin cezası yerine terör örgütünde görev verdiler'' dedi.

''PKK ve İsrail politikası aynı yola çıkıyor''

Programda ayrıca PKK ve eylemleri ile ilgili istatistikleri de paylaşan Gökdemir " Örgüt tarihi boyunca PKK'ya katılım en çok çözüm sürecinde olmuştur. PKK algı operasyonu oluşturarak her evden 1 kişinin örgüte katılmasını istedi.

Dağa götürdükleri çocukları kandırarak, devletle bir anlaşmaları olduğunu ve sonrasında kadroya alınacaklarını ve hatta TOKİ tarafından evler verileceği algısını oluşturdular. Bunun sonucunda halk hatta kendi isteğiyle örgütlere dahil olma yoluna gittiler. Bugün yaşananlara bakarsak PKK'nın Sur politikası İsrail'in Mescid-i Aksa politikası aynı yola çıkıyor'' dedi.

 

KANALAHABER.COM / ÖZEL İÇERİK

yeni değilki
 // muammer Bekaroğlu
PKK yi ileri sürerekülkeyi parçalamak isteyenler ve kuranlariABD,İsrailisuriye ve ermeniztan değilmi bunlar bilinmeyen değil bilinenler birde bi,linmeyenler var amaçları islama öncülük yapacak ülkeleri parçalamak ama allah onlarıda birbirine düşürür bizi unuturlar inşallah...
12 Mart 2016 Cumartesi 12:54
tenkit
 // ....
turkiyede abd ve batı ile aynı politikayı izliyor.ikisi arasında ne fark var....
12 Mart 2016 10:39
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler