YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
PKK telsizinde panik!
PKK karıştı: İçimizde hain mi var?
PKK telsizinde panik!
02 Ocak 2012 / 10:52 Güncelleme: 02 Ocak 2012 / 10:47

Son dönemde imha edilen mağaralar ve ikna yoluyla teslim olan PKK'lılar örgütte paniğe neden oldu

İstihbarat birimlerince belirlenen telsiz konuşmalarına göre Kuzey Irak'taki sözde komutanlık, uyarı anonsları yapıyor: İçinizde bir hain mi var? Nereden alıyorlar bu istihbaratı? Kendi içinize iyi bakın!

Güvenlik güçlerinin kış aylarında yoğunlaştırdığı operasyonlarda ağır darbe yiyen terör örgütü PKK, militanlarını uyarmaya başladı. İstihbarat birimleri tarafından tespit edilen telsiz konuşmalarına göre örgütün Kuzey Irak'taki üst düzey yöneticileri 'Marta kadar dayanın' mesajı veriyor. İmha edilen mağaralar ve ikna yoluyla teslim olan teröristlerle ilgili 'İçimizde hain mi var? Nereden alıyorlar bu istihbaratı' anonsları yapılıyor.

Büyük kayıplar veren PKK'nın sözde komutanlık kademesi, teröristleri telsizle motive etmeye çalışıyor. İşte dinlemeye takılan o konuşmalar:

'Çatışmalarda çok sayıda asker öldürüldü. Ancak saklıyorlar. Devlet kışın bitmesini istemiyor. Çünkü biz yazın saldırılar düzenleyeceğiz. Marta kadar dayanın. Kış geçene kadar idare etmeye çalışın.'

Diyarbakır ve Bingöl gibi illerde terör örgütünün mağaraları bulunmuş içlerinde saklanan militanlar gözaltına alınmıştı. Bu durum, örgütün sözde komuta kademesini kızdırmış. 'İçinizde bir hain mi var? Nereden alıyorlar bu istihbaratı? Kendi içinize iyi bakın. Öleceksiniz hepiniz' dedikleri telsizlerden duyuldu.

7 PKK'LININ ÖLDÜRÜLDÜĞÜ ÇATIŞMA GÖRÜNTÜLENDİ

Tunceli 'de PKK'lıları etkisiz hale getirmek için Rabat Vadisi'nde kar ve yoğun sis altında 2 gün süren operasyonlarda 7 PKK'lı terörist öldürülmüştü.

Ölenler arasında örgütün 2 sözde Dersim eyalet yöneticisinin de bulunduğu belirtildi. Çatışma anı amatör kamera tarafından saniye saniye görüntülendi. (Star)

20:07
 // Misafir
Helal olsun terörle mücadeledeki tüm insanlara...
02 Ocak 2012 20:07
gebersin
 // mehmet
gebersin pislikler...
02 Ocak 2012 12:17
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler