YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
PKK telsizinde kan donduran ifadeler: Askere çay vereni, ambulansı vurun
Yaklaşık 10 bin polisle, Şırnak'ın Cizre ve Diyarbakır'ın Sur ilçelerinde terör örgütüne yönelik operasyonlar devam ediyor. Özel harekatçıların kararlılığı ve teröristlerin korkusu, telsiz konuşmalarına yansıyor.
PKK telsizinde kan donduran ifadeler: Askere çay vereni, ambulansı vurun
22 Aralık 2015 / 20:09 Güncelleme: 22 Aralık 2015 / 20:30

Telsizlere yansıyan konuşmalarda, bir terörist özel harekat polislerinin geldiğini haber veriyor. Diğeri ise, “Kafayı kaldırmayın sakın, anında yerler bizi" diye karşılık veriyor. Bir terörist ise, “Zamanımız yok, arkadaşa dedim dağıtsın ekibi, telaş var. Yoruldular" sözleriyle örgüt üyelerinin yaşadığı telaşı gözler önüne seriyor.

"HER YERDELER GÜÇ KALMADI"

Teröristlerin çoğunlukla yorgunluktan şikayet ettikleri görülüyor. Çatışmalarda devam eden telsiz konuşmalarında, teröristler başarısızlıklarını itiraf ediyorlar. Bir terörist operasyonu yürüten polisler için, “Kaçacak yer de yok takat de yok artık. Her yerdeler. Keşif araçları çok fazla. Dışarı çıkamıyoruz. Tepedeler" diyor.

"KAÇAN ADAMLARINI VUR GİTSİN"

Örgütten yaşanan kopuşlar da telsiz konuşmalarına yansıyor. Ayrılmak isteyenlerin ise infaz edilmesi isteniyor. Arkadaşına “bekle" talimatı veren terörist, kaçanlar için ise, “Kaçırma adamlarını, tut biraz, zorla. Yoksa vur gitsin itleri" ifadelerini kullanıyor.

"ASKERE ÇAY VERENLERE ACIMAYIN"

Kaçanlar için infaz talimatı veren teröristler, askerin yanında yer alan halka da hakaret ediyor. Yolun kapalı olduğunu öğrenen bir terörist, “Yalakalar askere çay veriyor" ifadelerini kullanıyor ve “O yakaları vurun, acımayın" diyerek kendilerine destek vermeyen sivillerin öldürülmesini istiyor.

"YAKLAŞAN AMBULANSI VURUN"

Alınan darbeler ile gözleri dönen terörist, “yaklaşan ambulansı vurun" diyor ve talimatın 'ağır abiden' geldiğini söylüyor. Talimatı alan teröristten ise bu sözlere cevap gelmiyor.

"BUNLAR ÇOCUK NE YAPIYORUZ BİZ"

Bir başka terörist de, binanın üzerinde askerlerin yanında duran çocukların öldürülmesi talimatı sonrasında, “Bunlar çocuk, ne yapıyoruz biz? Kendi çocuklarımızı mı vuracağız? Ben yokum, benden buraya kadar" tepkisini gösteriyor.
“O KADAR ŞEREFLİYSEN SEN ÖL"
Yol kenarında mayın taraması yapan askerleri vurma talimatı alan teröristler de, “Ateş açarsak yerimiz tespit edilir" diyerek karşı çıkıyor. Talimatı veren kişinin “Şerefinle öl" sözleri üzerine teröristler, “O kadar şerefliysen gel sen öl" diye karşılık veriyorlar.

"SİVİLLERİ DE VURUN ARADA GİTSİNLER"

Örgütün kanlı talimatları bunlarla sınırlı değil. Kaçan sivillerin de vurulmasını istiyorlar. Sivilleri vurması istenen teröristin karşı çıkması ile telsizden talimat veren diğer terörist, “Kaçanlar da düşmana yardım ediyor. Düşmana yardım edenler hak ediyorlar. Vurun hepsini, onlar da arasına gitsin" diyor.

ÖRGÜT PANİKLE DAĞILIYOR

Bu tür itaatsizlik örnekleri birçok telsiz muhaberesinde dikkat çekiyor. Güvenlik kaynakları bu konuşmalar ve yaşanan paniğin terör örgütünün dağılma, çözülme noktasına yaklaştığını gösterdiğine dikkat çekiyor.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler