YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
PKK sona yaklaşıyor!
Şırnak'ın Cizre ilçesinde, PKK'lıların, aralarındaki telsiz konuşmalarından korku ve panik yüzünden dağılma ve çözülme noktasına geldikleri anlaşılıyor.
PKK sona yaklaşıyor!
19 Ocak 2016 / 19:49 Güncelleme: 19 Ocak 2016 / 19:49

Güvenlik güçlerince ilçenin teröristlerden temizlenmesi için başlattığı "Şehit Jandarma Astsubay Kıdemli Çavuş Burak Demirci" operasyonu devam ediyor.

Operasyon kapsamında terör örgütü mensuplarının açtığı hendekler kapatılırken, evlere ve yollara tuzaklanan el yapımı patlayıcılar imha ediliyor.

Nur Mahallesi'nde teröristlerin üs gibi kullandığı bir evdeki aramada, sehpanın üzerindeki dua kitabının altında, tuzaklanmış el yapımı patlayıcı tespit edildi. Kitabın sehpadan kaldırılmasının ardından infilak edecek sisteme sahip olduğu belirlenen bomba düzeneği, uzman ekiplerce etkisiz hale getirildi.

Güvenlik güçlerince sivillerin zarar görmemesi için titizlikle yürütülen operasyonda, buzdolabı, yatak altı, soba içi ve kapıların arkasına tuzaklandığı tespit edilen çok sayıda bomba düzeneği bulunarak, imha edilmişti.

"Kolaysa sen gel, ben de kaçacağım"

Terör örgütü üyelerinin, aralarındaki telsiz konuşmalarından korku ve panik yüzünden dağılma ve çözülme noktasına geldikleri anlaşılıyor.

Güvenlik güçleri, bir terörist ile elebaşı arasındaki telsiz görüşmelerine ulaştı. Elebaşının "Orası bizim için çok önemli, orayı kaybedersek biteriz. Kaçanları infaz edin" talimatı üzerine teröristin, "Biz artık burada tutunamayacağız. 

Cizre'nin her yerinden ateş geliyor. Komandolar her tarafta ve mühimmatımız bitmek üzere. Birçok arkadaş gitti, irtibat kuramıyoruz. Kolaysa sen gel, ben de kaçacağım" yanıtını verdiği belirtildi.

Çay molalarında...

Yaklaşık 5 bin asker ve polisin görev aldığı operasyonda 24 saat esaslı vardiya usulüne göre mesai yapılıyor. Güvenlik güçleri, çay molalarında Anadolu'nun dört bir yanındaki vatandaşlar tarafından gönderilen mektupları okuyor.


AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler