YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
PKK şokta! Başına 600 bin lira ödül konan terörist öldürüldü
Tunceli'de düzenlenen operasyonda etkisiz hale getirilen teröristin, turuncu listede bulunan, terör örgütünün Mazgirt sorumlusu, "Merdan" ve "Kemal" kod adlı Ercan Ateş olduğunun belirlendiği bildirildi.
PKK şokta! Başına 600 bin lira ödül konan terörist öldürüldü
17 Haziran 2016 / 16:34 Güncelleme: 17 Haziran 2016 / 16:38

Tunceli Valiliğinden yapılan açıklamada, İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince 14-17 Haziran'da Mazgirt ilçesindeki Şişik Ormanları bölgesine operasyon düzenlendiği belirtildi.

Silah ve mühimmat ele geçirildi

Operasyonda bir grup bölücü terör örgütü mensubuyla çatışma çıktığı aktarılan açıklamada, "Bugün bölgede yapılan arama tarama faaliyetinde bir bölücü terör örgütü mensubunun cesedi, M-16 piyade tüfeği, 5 M-16 şarjörü, 2 el bombası, 6 boş kovan, kütüklük, 5'li pil bloku, kasetçalar, dijital radyo, saat, örgütsel doküman ve iki çanta, cüzdan ve not defteri ele geçirilmiştir.

Cumhuriyet savcısının talimatı doğrultusunda ele geçirilen malzemeler, muhafaza altına alınmıştır." bilgisi paylaşıldı.

Sözde Mazgirt gücü sorumlusu

"Ölü ele geçirilen teröristle ilgili araştırmada cesedin, terör örgütünün Mazgirt gücü sorumlusu 'Merdan' ve 'Kemal' kod adlı Ercan Ateş'e ait olduğu, teröristin turuncu arananlar listesinde olduğu belirlenmiştir." ifadelerine yer verilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Teröristin turuncu arananlar listesinde olduğu, üzerinden çıkan nüfus cüzdanın ise sahte ve başka bir vatandaşımıza ait olduğu, teröristin önceki yıllarda Tunceli-Elazığ karayolunda yol kesme, merkez-Sütlüce karayolunda içinde il Jandarma Komutanın da bulunduğu konvoya el yapımı patlayıcılı saldırı gibi eylemeleri yaptığı belirlenmiştir.

Güvenlik güçlerimiz, bölge halkımızın da desteğiyle huzur ve güvenliği sağlamak maksadıyla çalışmalarına aralıksız devam etmektedir."

Ateş'in, terör örgütüne 2004 yılında katıldığının tespit edildiği bildirildi.

Devam
 // Mehmet Ç.
Vatan hainleri bitirilene dek operasyonların devamı gereklidir. Vatanın ve milletin bölünmez bütünlüğü için durmak yok, yola devam....
17 Haziran 2016 Cuma 19:03
 // adl
Müjde daha çok müjde sonları gelecek milletçe elimize kına yakacagiz inşallah...
17 Haziran 2016 17:34
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler