YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
PKK sivil katliamı yaptı, onlar üç maymunu oynadı
PKK, Diyarbakır Dürümlü'de 15 ton patlayıcı yüklü kamyonu patlattı. 16 köylüden geriye ancak DNA örneği alınabilecek parçalar kaldı. Türkiye gündemini kana bulayan Kılıçdaroğlu'ndan, STK’lardan ve bir kısım medyadan tek söz duyulmadı.
PKK sivil katliamı yaptı, onlar üç maymunu oynadı
18 Mayıs 2016 / 12:30 Güncelleme: 18 Mayıs 2016 / 12:49

Diyarbakır'ın Sur ilçesinde PKK'lı teröristlerce bomba yüklü kamyonun infilak ettirildiği saldırıda yaşamını yitiren 13 kişinin cenazesi ailelerine teslim edildi.

Cenazeleri taşıyan ambulanslar konvoy halinde Tanışık köyüne hareket etti. Tanışık köyünde iş makineleri ile vatandaşların da yardımı ile yan yana 13 mezar hazırlandı.

Cenaze töreninin düzenleneceği köydeki taziye evine 3 Türk bayrağı asılırken, taziye evi önüne tabutların konulacağı 13 katafalk yerleştirildi. Köyde jandarma ve polis ekiplerince geniş güvenlik önlemi alındı.

TABUTLAR HAFİFTİ

Cenazelere ilişkin yürek burkan bir ayrıntı da ortaya çıktı. Patlamanın ardından, yakınları, 13 kişi için, 'kendilerinden haber alamıyoruz' demişti. Patlamanın şiddeti den dolayı öldükleri dün kesinleşen 13 köylü ancak DNA testleri sonucunda tespit edilebildi. Jandarma kayıtlarına göre köylülerden geriye kalan doku parçalarının toplam ağırlığı 60 kilogram. Köylülerin cenazeleri 6 tabutun içerisinde teslim edildi.

Katliamda ölenlerden 13 kişinin parçalanmış cenazelerinin bulunduğu tabutlar taziye evinin önünde dizildi. Sıkı güvenlik önlemlerinin alındığı törende, tabutları omuzlayanlar, normalden çok hafif olduğunu söyledi.

SÖZDE AYDINLAR SUS PUS!

PKK'ya yönelik güvenlik güçlerinin yürüttüğü operasyonlarla ilgili her fırsatta 'Devlet katliam yapıyor' algısı oluşturan akademisyenler, STK'lar, CHP ile HDP'li vekiller ve bir kısım medya, Diyarbakır'ın Dürümlü Köyü'nde 16 köylünün katledilmesi karşısında sus pus oldu. “Bu suça ortak olmayacağız" bildirisine imza atan 1128 akademisyenler, patlamaya tek bir bile tepki gösteremedi.

KILIÇDAROĞLU NEREDE?

CHP yönetimi ve Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu da, Diyarbakır Dürümlü'deki katliama sessiz kaldı. Daha önce Şırnak'ın Cizre İlçesi'ne heyet göndererek PKK ağzıyla bir rapor hazırlayan CHP, teröristlerle mücadele eden güvenlik güçlerinin yargılanması istemişti.

PKK ve HDP'li belediyelerin isimlerinin dahi geçmediği skandal raporu CHP günler boyunca savunmuştu.

BODRUMCULAR ORTADA YOK

Yine Cizre'de PKK militanlarının saklandığı bodrumu günlerce gündemden düşürmeyen bir kısım medya ve sözde sivil toplum kuruluşları da PKK katliamını görmezden geldi.

Bazı kadınları yanına alarak örgüt militanlarını kaçırma girişiminde dahi bulunan HDP'li Faysal Sarıyıldız başta olmak üzere her fırsatta barış nidaları atan Selahattin Demirtaş Kürt halkıyla dalga geçer gibi PKK'yı özür dilemeye çağırdı.

Üzülerek izledik

Diyarbakır'ın Sur ilçesinde PKK'lı teröristlerce patlayıcı yüklü kamyonun infilak ettirilerek 16 kişinin ölümüne, 23 kişinin yaralanmasına neden olan saldırı, sivil toplum kuruluşlarınca kınandı. İnsan Hakları Cemiyeti Başkanı Mehmet Karadağ, tonlarca bombanın yerleşim yerinde patlatılmasının izah edilebilecek bir durum olmadığını söyledi.

Karadağ, “Saldırılarda yaşamını yitiren insanlar masumdur. Benzer bazı olaylarda en üst perdeden tepki gösteren sivil toplum kuruluşları ve siyasi partiler, bu katliama sessiz kaldılar. Tepki vermediklerini üzülerek izledik. Oysa sivillere yönelik bu bombalı saldırıya STK ve partilerin tepki göstermesi gerekirdi" diye konuştu.

 

YENİ ŞAFAK

sizler kimsiniz?,sizleri kim yarattı???!!!
 // Muhafız
Sizler;çocukların karne günü pkk terör örgütü tarafından okullarına bomba atıldı,masum çocukları katletmeye kalktılar,sustunuz; Diyarbakır'da Çınar'da lojmanlara bombalı araçla saldırıp,4 yaşındaki Merve İrem Çiftçi'yi,6 aylık Ecrin BEBEĞİ,12 yaşındaki Murat Alper'i ŞEHİT ettiler,yine sustunuz,Diyarbakır'da Camileri,okulları yaktılar,yine sustunuz,şimdi de 16 masum vatandaşı katlettiler,yinesustunuz,Ulan siz susanlar,acaba İnsan mısınız?bu kadar insanı katlettiler,hala susuyorsunuz,İnsan mı...
18 Mayıs 2016 Çarşamba 20:25
....
 // Adıyaman'lı Akın
Ben hep dedim CHDP bunun adı. KK amca oğlu PKK Almanya Hamburg sorumlusu. Gerisini siz düşünün artık. KK'nun kökü Ermeni....
18 Mayıs 2016 15:59
hep aynıydılar bunlar
 // muammer bekaroğlu
bunlar hep aynıymı ama biz belki farkedemedik,hayatları boyunca 3 maymunu oynamakla kalmayıp ülkeyi perişan etmek için hep dışgüçlerden talimat aldılar vede alıyorlar,bana chdp millettvekillerinde bay veya bayan milletvekillerinde ülke için güzel bir söylem duydunuzmu duyamazsınız çünki onlar bu ülkenin insanları değil....
18 Mayıs 2016 Çarşamba 15:16
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler