YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
PKK sinsi planı devreye soktu
PKK sinsi planı devreye soktu
22 Kasım 2011 07:43
Depremin ardından Van’da başlayan yoğun göç dalgasını fırsata çevirmek isteyen terör örgütü PKK sinsi planını devreye soktu.

Göç eden depremzedeleri engelleyerek çadırda yaşamaları yönünde baskı kuran örgüt, bu durumu hükümetin aleyhine kullanmak istiyor.

"BUNU DA AŞACAĞIZ “

Terör örgütünün, deprem şartlarını hükümetin aleyhine kullanmak için depremzedelerin göç etmesini istemediği” yönündeki iddialarla ilgili AK Parti VanMilletvekili Burhan Kayatürk’ten sert yanıt geldi. “Bu millet artık üç beş çapulcuya prim verecek değil. En zor şartlardan bile çıkabilmeyi başarmış bir millet olarak, bunun da üstesinden geleceğiz” diyen Kayatürk şöyle devam etti:

BİRLİKTE KARŞI DURDUK

“Maalesef bu süreçte çok büyük olumsuzluklar yaşadık. Yardım TIR’ları yağmalandı, bir şekilde insanlar çeşitli baskılara maruz kaldı. Etik ve ahlaki olmayan bir sürü olay yaşadık. Ama tüm olumsuzluklara rağmen halkımız ile birlikte bu olumsuzluklara karşı durduk. Artık bu millet üç beş çapulcuya prim vermez. Türkiye Cumhuriyeti Devleti çok güçlü ve büyük bir devlettir, güçlü bir hükümetimiz ve hassasiyet gösteren bir Başbakanımız var. En zor şartlardan bile çıkabilmeyi başarmış bir millet olarak, Allah’ın izniyle, inşallah bunun da üstesinden geleceğiz.”

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler