YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
PKK sergisiyle ilgili Avrupa Parlamentosu'ndan ilk cevap!
Avrupa Parlamentosu'ndaki skandal PKK sergisiyle ilgili Sosyal Demokrat Grubu'nun Türkiye ile ilgili konulardaki sözcüsü, "Bizim grup olarak pozisyonumuz, sergide herhangi bir sorun olmadığı yönünde" dedi.
PKK sergisiyle ilgili Avrupa Parlamentosu'ndan ilk cevap!
14 Temmuz 2016 / 13:35 Güncelleme: 15 Temmuz 2016 / 09:38

Avrupa Parlamentosu Sosyal Demokrat Grubu'nun Türkiye ile ilgili konulardaki sözcüsü, "Bizim grup olarak pozisyonumuz, sergide herhangi bir sorun olmadığı yönünde" dedi. 

Sözcü Dimitris Komodromos sergiye kendilerinin değil, üyeleri Josef Weidenholzer'in  ev sahipliği yaptığını söyledi. 

Sergide "DAEŞ'e karşı mücadele eden Kürtler'in" fotoğraflarının yer aldığını ve konunun abartıldığını savunan sözcü, "Bizim grup olarak pozisyonumuz, sergide herhangi bir sorun olmadığı yönünde" dedi.

CUMHURBAŞKANLIĞINDAN TEPKİ GELMİŞTİ

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, sergiyi sert sözlerle eleştirmiş, "Avrupa Parlamentosu çatısı altında her gün Türk vatandaşlarını hedef alan bir terör örgütünün propagandasının yapılması kabul edilemez. Avrupa Birliği'nin terör örgütü kabul ettiği PKK'nın organik uzantısını parlatarak neyi amaçladığını anlamakta güçlük çekiyoruz" demişti.

p1-013.jpg

 // Oguz
Insallah o beslediginiz teröristler bir gün sizide vurur iki yüzlü AB...
15 Temmuz 2016 06:20
 // adl
Lütfen şu ab sevdasından vaz gecinnnnnnnnnn...
14 Temmuz 2016 19:31
 // vahap
İyide AP'nin bu toplantısına katılan ülkemiz milletvekilleri kim kimler hangi partililer Orada tepkileri ne oldu?.Artı Türkiyenin tüm parti liderleri bir araya gelip ortak açıklama yapmazlarmı????....
14 Temmuz 2016 18:04
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler