YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
PKK şantiye bastı
PKK şantiye bastı! 3 ölü 1 yaralı
PKK şantiye bastı
24 Kasım 2011 / 07:44 Güncelleme: 24 Kasım 2011 / 07:47

Terör örgütü PKK Batman'da petrol sahasında şantiyeyi bastı.2 özel güvenlik görevlisi bir işçi 3 kişi öldü 1 işçi de yaralandı.

Batman'ın Kozluk ilçesi Yanıkkaya köyü mevkiinde bulunan Avustralya'ya ait Şelmo petrol sahasında terör örgütü PKK elemanları tarafından devriye görevi yapan özel güvenlik görevlilerini çapraz ateşe tuttu. Uzun namlulu silahlarla yapılan saldırıda 3 özel güvenlik görevlisi ve 1 işçi ağır yaralandı.

Silah seslerinin duyulması ile yardıma gelen güvenlik görevlilerinin arkadaşları ateşe karşılık verdi.Karanlıktan faydalanarak kaçan PKK'lı terörist grup takibe alındı.Şirket çalışanları şirkete ait ambulanslarla yaralıları Batman Bölge Devlet Hastanesine kaldırdı.Hastanede yaralılara yapılan tüm müdahalelere rağmen güvenlik görevlileri Mücahit İçli (28) ve Nimet Dalkılıç (30) ile işçi Şerif Çolak (36) kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

Olay sonrası Batman Emniyet Müdürü Hasan Ali Okan, hastaneye gelerek hastanede görevli personel ve polislerden olayla ilgili bilgi aldı.Çatışmanın yaşandığı bölgeye Batman ve Kozluktan çok sayıda özel harekat polisi ve jandarma gönderildi.Kaçan PKK'lı terörist grubun yakalanması an meselesi,hastanede hayatını kaybeden güvenlik görevlileri ve işçi Şerif Çolak'ın cenazeleri Diyarbakır Adli Tıp Kurumu'na gönderildi.
(Sabah)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler