YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
PKK rezil oldu: Kendilerini yalanladılar!
TSK’nın Zeytin Dalı Harekatı’nda sosyal medyadan manipülasyon emri veren terör örgütü, daha önce kendisine yakın yayın organlarında 2014’te yayınlanan fotoğrafı Afrin’de çekilmiş gibi yeniden servis etti.
PKK rezil oldu: Kendilerini yalanladılar!
23 Ocak 2018 / 16:13 Güncelleme: 23 Ocak 2018 / 16:16

TSK'nın Suriye'nin kuzeybatısındaki Afrin bölgesinde, PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ'a yönelik yürüttüğü operasyon sırasında çekildiği iddia edilen 3 fotoğrafın daha eski tarihli, farklı olaylara ait olduğu ve içlerinden birinin terör örgütü PKK’ya yakın yayın organlarında 2014'te kullanıldığı ortaya çıktı.

Twitter’da "TSK’nın sivilleri hedef aldığı" iddiasıyla paylaşılan sedyedeki çocuk fotoğrafının, 29 Ağustos 2017’de Suriye’nin kuzeyindeki Mare kentinde, ABD destekli Suriye Demokratik Güçleri’nin saldırısında çekildiği belirlendi.Sosyal medyada "Afrin’de TSK’ya ait savaş uçağı düşürüldü" iddiasıyla paylaşılan fotoğrafın, 16 Mart 2012’de Afganistan’da bir helikopter kazasına ait olduğu ortaya kondu.

BU KEZ KENDİLERİNİ YALANLADILAR

Yine Twitter’da çokça paylaşılan "5 TSK tankını imha eden kişi" iddiasıyla servis edilen fotoğrafın ise 13 Temmuz 2014’te örgüte yakınlığıyla bilinen bir sitede "YPG gelişmiş antitank füzeleriyle DAEŞ’e cevap veriyor" başlığıyla paylaşıldığı tespit edildi.Böylece, Zeytin Dalı Harekatı’na yönelik kara propaganda yapmaya devam eden terör örgütü destekli hesaplar, bu kez kendilerini yalanlamış oldu.


AA’nın ifşa ettiği sosyal medyada kara propaganda haberlerinin ardından, söz konusu fotoğrafları paylaşan kullanıcıların bir kısmı, kendi destekçilerinden gelen tepki nedeniyle hesaplarını kapatmış, bir kısmı da paylaşımlarını silmişti.  Sosyal mecralarda terör örgütüne yakın hesaplar tarafından Zeytin Dalı Harekatı’nı karalama amacıyla paylaşılan çok sayıda fotoğrafın, harekatla hiçbir ilgisi olmadığı ispatlanmıştı.

AA

vurunnn
 // mürşidpınar
Bu saatten sonra kışkırtsa ne olur kışkırtma sa ne olur devlet devlet olsun sapla samanı ayırsın artık afrin demi dümdüz edin geçin...
24 Ocak 2018 05:03
 // Bitlisli Yalnız Kurt
bittiklerinin resmidir inşaAllah... "CANLARI CEHENNEME" Soysuz kpklr......
23 Ocak 2018 17:09
 // Ömer/ itler ve yahudi sahipleri
Ne beklenir Feto'nun Ruh ikizi RAFIZİ çakallardan!? 4ŞEM, STERK,ROJ,ÇIRA ... adlı, israil-abd finansmanlı fitne kanalları habire aynı yalan ve karalama iftiraları ile dönüp duruyor. Çakal şharon uşağı, satılık bilişim ve teknoloji özürlüler, KÜRDLERİ'de Kendileri gibi ahmak sanıyorlar!...
23 Ocak 2018 16:46
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler