YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
PKK panikte! Uzmanlardan 'ateşkes' uyarısı
PKK'da büyük panik yaşandığını belirten uzmanlar, ateşkes çağrılarının dikkate alınmayıp operasyonların sürmesi gerektiği yönünde uyarıyor.
PKK panikte! Uzmanlardan 'ateşkes' uyarısı
19 Ağustos 2015 / 07:11 Güncelleme: 19 Ağustos 2015 / 12:16

Doğu ve Güneydoğu’daki iki kent ve 10 ilçede sözde özerklik ilan edilmesini değerlendiren güvenlik kaynakları, bunun KCK Yürütme Konseyi üyesi Duran Kalkan’ın 27 Temmuz’da yaptığı açıklamadan kaynaklandığını, örgütün bu merkezlerde hakimiyet kurduğu algısını oluşturup baskıyı artırmayı amaçladığını vurguladı.

KALKAN'IN AÇIKLAMASI SONRASI HAREKETE GEÇİLDİ
 
Kalkan’ın bir televizyona “Köy köy kasaba kasaba demokratik özerkliği inşa edip AKP’ye karşı koyalım. Türkiye’den ayrılmıyoruz demokratik kurallara saygılıyız, artık tek yönetim biziz dememeliyiz. Yerel demokrasiyi geliştirirsek hükümete darbe vurmuş oluruz. Demokratik özerkliği geliştirmeye davet ediyorum herkesi” çağrısı yaptığı, söz konusu çağrıdan sonra 2 il ve 10 ilçede sözde özerkliğin ilan edildiği kaydedildi.
 
EYLEMLER ARTACAK
 

Güvenlik uzmanları, sözde özerklik ilan edilen bölgelerde devletin reddedilmediği fakat bulunan devletin tüm kurumlarının kendileri için meşruiyetini kaybettiği, devletin atadığı vali ve kaymakamlar tarafından yönetilmek istemedikleri açıklamasının yapıldığına dikkati çekti.

Uzmanlar, bu aşamadan sonra PKK’nın güvenlik güçlerinin söz konusu bölgelere girmelerini ve hakimiyetlerini engellemek için başta hendek kazma, tuzaklama şeklinde olmak üzere eylemler gerçekleştirdiği ve bunu artırarak sürdüreceklerinin anlaşıldığını kaydetti.

BÜYÜK PANİĞE YOL AÇTI
 
Örgütün, bu bölgelerde hakim olduğunu göstermek için de giriş çıkışları kontrol etmeye yönelik hareketlerde bulunduğuna dikkat çekildi. Örgütün, HDP’nin ve yakın çevrelerin ateşkes çağrılarının kendilerini bağlamadığını alt kadrolara sürekli ilettiği ifade edilirken, son iki gündür bazı ilçelerde sokağa çıkma yasağı ilan edilerek yapılan operasyonların da örgütte büyük bir rahatsızlığa ve paniğe yol açtığı kaydedildi.
 
VUR KAÇ TAKTİĞİ
 

Örgütün, bu nedenle deneyimi olmayan çok sayıda teröristi sahaya sürdüğü ve “vur-kaç” taktiği uygulamaları, ilk ateşte zayiat verdirip bölgeyi terk etmeleri talimatı verdiği de ifade edildi.

OPERASYONLAR DEVAM ETMELİ

Örgütün, bazı batı ülkeleri üzerinden gizli ateşkes taleplerinde bulunduğunu kaydeden güvenlik kaynakları, kamu düzeni ve güvenliği açısından bu çağrıların dikkate alınmaması, örgütün yeniden güçlenmesine imkan tanınmaması, hava operasyonlarına devam edilmesi, yurt içi operasyonların sürmesi ve özerklik ilan edilen 12 bölgenin üzerine gidilerek vatandaşa devletin yanlarında olduğu hissinin verilmesinin önemli olduğu görüşünü ifade etti.

 

MİLLİYET

Mücadeleye tamamen yok edilinceye kadar devam edilmelidir...!!!
 // Muhafız
Terörle mücadelede terör örgütü pkk tamamen yok edilinceye kadar devam edilmelidir.Bunun için yurtdışında bulunan kampları tamamen yok etmek için, hava operasyonlarında 3000 librelik bombalara Hardal gazı konularak veya napalım bombaları kullanılarak kamplar bombalanmalıdır.Daha sonra yurt içindeki kamplar tespit edilerek kara operasyonlarıyla tamamen yok edilmelidir. Bunlarlada kesin sonuç alınmazsa,yurtdışındaki kamplara 1 ila 3 kilotonluk B61A1 taktik, balistik nükleer silah kullanılmalıdır.!...
19 Ağustos 2015 Çarşamba 16:55
Doğru Olanı Panikte Olmaları
 // Sokaktaki Vatandaş
Bediüzzaman'a atfedilen bir söz vardır.

"Medeniye galabe ikna iledir, vahşiye galebe icbar iledir" der.

Çözüm sürecinde kandan beslenen canilere ikna ile yaklaşılmış, sonuç alınamamıştır.

Tuzaklarda, uykularda güvenlik görevlilerini şehit edenlere anladıkları dilden konuşulursa panik yaşarlar. Panik yaşamalarından doğal bir şey de yok.

Durmak yok, yola devam. Durulur, tereddüt edilirse daha çok masumun kanı dökülür....
19 Ağustos 2015 Çarşamba 12:51
 // antiterör
almanya ve amerika patriotları, israilin pkk ile TC'ye atacağı füzeleri durdurmamak için çekildi. biz de misilleme yapmalıyız stinger füzeleri atıldığında....
19 Ağustos 2015 12:41
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler