YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
PKK: Özür diliyoruz
PKK, 21 Eylül günü Siirt merkezde 4 sivilin yaşamını yitirmesiyle sonuçlanan eyleme ilişkin açıklama yaptı.
PKK: Özür diliyoruz
23 Eylül 2011 / 15:56 Güncelleme: 23 Eylül 2011 / 15:56

Ailelerden özür dileyen örgüt, “Polis akademisine yönelen seyir halindeki bir araca, polislere ait olduğunu düşünülerek gerillalarımız tarafından ateş açılmıştır” dedi.
 

“ÖZÜR DİLİYORUZ”
 

Açıklamada şöyle denildi: “21 Eylül 2011 günü Siirt merkezde polis meslek yüksek okulu civarında polislere karşı eylem yapmak amaçlı gerillalarımız bir pusu atmışlardır. Polis akademisine yönelen seyir halindeki bir araca, polislere ait olduğunu düşünülerek gerillalarımız tarafından ateş açılmıştır. Bu ateş sonucu 4 sivil insanımız yaşamını kaybetmiş 2 insanımız da yaralanmıştır. Öncelikli olarak yaşanan bu acı olaydan dolayı halkımızdan, yaşamlarını yitiren insanlarımızın ailelerinden ve çevrelerinden HPG olarak özür diliyoruz” denildi.

SÖZDE SORUŞTURMA BAŞLATMIŞLAR

 

Olayla ilgili soruşturma başlattıkları dile getiren örgüt, “Olayın bize yansıması ardından hızla bir araştırma yapmış, 4 insanımızın yaşamını kaybetmesine ilişkin ise köklü bir soruşturma başlatmış bulunuyoruz. Hareket olarak sivillere dönük eylem girişimlerimizin olmadığı ve olmayacağı açıktır. Sivillere dönük geçmişte yapılan her türlü yanlış eylem ve girişimine sert soruşturma ve yargılamalarla cevap verdiğimiz bilinmektedir. Bu bağlamda kesinlikle her türden sivil eylemi ret ettiğimiz kamuoyunca bilinmektedir” açıklaması dile getirildi. (Star)

Bundan sonra!!!!
 // ayşe mut
Bundan sonra Çeçenlerin yaptığı gibi sivil hedeflere yöneleceklermiş! en fazla Kürt vatandaşımız büyük metropollerde yaşıyor acaba Kürt olanları nasıl ayırıp bu katliamları yapmayı düşünüyorlar? özürleri kabahtlerinden büyük ne derler eceli gelen....cami duvarına ....miş.Gittikçe gerçek yüzleri Masonlara,Siyonistlere hizmet ettikleri ortaya döküldü yani Kürt halkının sorunları değil Siyonist ve Masonlara hizmet etmek Bengi Yıldız ve Cuma namazlarını...
23 Eylül 2011 22:39
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler