YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
PKK operasyonu: 4 tutuklama
PKK operasyonu: 4 tutuklama
19 Nisan 2011 10:18
4 gün önce Batman'da gerçekleştirilen eş zamanlı operasyonlarda gözaltına alınan 8 kişiden 4'ü terör örgütü üyesi olmak suçundan tutuklandı.

Batman'da terör örgütü üyesi oldukları iddia edilen 4 kişi tutuklandı.

Edinilen bilgiye göre, Batman Cumhuriyet Başsavcılığının talimatıyla 11 aydır devam eden soruşturma sonucunda 4 gün önce Batman ve Diyarbakır'da gerçekleştirilen eş zamanlı operasyonlarda 8 kişi gözaltına alındı.

Zanlıların yurt dışında faaliyet gösteren Roj Tv ve Denge Mezopotamya Radyosu aracılığıyla terör örgütü PKK'nın organize ettiği olaylarda güvenlik güçlerini haksız ve baskıcı davranış içerisinde göstererek, örgütün amacı doğrultusunda olmayan olayları olmuş veya abartılı bir şekilde ilgili basın kurumlarına servis ettikleri ve halkı hükümete karşı isyana sevk etme, eğitim öğretime engel olma suçlarını işledikleri iddia edildi.

Zanlılardan 1'i polisteki sorgusundan sonra serbest bırakıldı, 7'si adliyeye sevk edildi.

Savcılıktaki ifadelerinin ardından tutuklanma talebiyle nöbetçi mahkemeye çıkarılan zanlılardan DİHA Diyarbakır Bölge Bürosu temsilcisi Kadri Kaya ve Batman muhabiri Altan ile İhsan Dilayak ve Mehmet Kaya ''terör örgütü üyesi olmak'' suçundan tutuklandı. Remziye Ekinci, Mehmet Karabaş ve Musa Balur ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler