YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"PKK, nereden girdiyse oradan çıksın"
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, partisinin grup toplantısında PKK'nın çekilme tarihi vermesinin yanlış olduğunu söyledi.
"PKK, nereden girdiyse oradan çıksın"
07 Mayıs 2013 / 13:00 Güncelleme: 07 Mayıs 2013 / 13:33

AK Parti Grup Toplantısı'nda konuşan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, yapılan son anketlerde AK Parti'nin oyunun yüzde 52 civarında olduğunu açıkladı.

Konuşmasında, bugünün gençlerine önemli bir yıl dönümünü de hedef olarak ilan etmek istediğini belirten Erdoğan, ''İstanbul'un 1453 yılındaki fethinin 600. yıl dönümünü, yani 2053 yılını da AK Parti olarak hedeflerimiz arasına alıyor, o büyük yıl dönümü için şimdiden hazırlıklara başlıyoruz'' dedi.

Kapatılan vakıflar açılacak

28 Şubat sürecinde, Milli Gençlik Vakfı, Sahabe Eğitim ve Kültür Vakfı, Zöhre Ana Ali Sosyal Hizmet Vakfı'nın da aralarında bulunduğu 9 vakfın kapatıldığını hatırlatan Erdoğan, ''Şimdi bu mağduriyeti gidermek amacıyla, bu antidemokratik uygulamaya son vermek amacıyla kapatılan bu vakıfların yeniden kurulmasına imkan sağlayacak bir tasarıyı Meclis'e gönderiyoruz'' diye konuştu.

"Bostan korkuluğu muydun?"

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, devletin milli istihbarat teşkilatının bugün olduğu gibi geçmişte de İmralı ile görüştüğünü vurgulayarak, ''Eğer MHP Genel Başkanı hükümetin ortağı olduğu dönemde yapılan bu görüşmelerden habersizse o daha da vahimdir. Benim haberim yoktu diyene sorarlar. Sen o hükümette bostan korkuluğu muydun '' dedi.

Manyas'taki manzara Kerbela'daki kadar acıdır"

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ''Banyas'taki manzara en az Kerbela'daki kadar acıdır. Katiller de en az Yezid kadar alçaktır'' dedi.

"Ağzında emzik olan bebeğe kurşun sıkılıyor"

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ''İsrail'in Şam'a yaptığı hava saldırısı asla kabul edilemez. Hiçbir gerekçe, hiçbir bahane, bu operasyonu mazur gösteremez. Bu saldırılar Esed'in eline, gayri meşru Suriye rejiminin eline altın tepsi üzerinde sunulan kozlardır, fırsatlardır '' dedi.

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Suriye'de yaşananlara ilişkin, ''Ağzında emzik olan bebeğe kurşun sıkılıyor. Dengeler adına bütün dünya buna sessiz kalıyor. Ben o fotoğrafta yavruların üst üste şehit edilmiş halini görünce adeta çılgına dönüyorum. Ama diğerlerinin böyle bir derdi yok. Batsın sizin uluslararası siyasetiniz. Böyle vicdansız siyaset olmaz olsun'' dedi.

"Arap Ligi derhal toplanmalı"

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ''Uluslararası toplumun, özellikle İslam dünyasının yanı başımızda yaşanan soykırım girişimi karşısında uyanmasını derhal somut çözümler üretmesini bekliyoruz. Güvenlik Konseyi, Arap Ligi derhal toplanmalı, bu konuda uygulayıcı kararlar alınmalı. Banyas'taki soykırım girişimini derhal gündemine almalı. Somut tedbirler üretmelidir'' dedi.

"PKK, nerden girdiyse ordan çıkmasını da bilirler"

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, terör örgütünün sınır dışına çıkmasıyla ilgili tarih açıklamasını değerlendirirken, "Onların tarih açıklaması filan, bu tür şeyler de bana göre yanlış şeylerdir. Yani yapacaksanız bir şeyi zaten bunu tarih açıklamaya, şuna buna gerek yok. Bunun esasları, sadece silahları bırakmak suretiyle terk etmektir. Kendileri zaten nasıl, nerelerden girdiyseler oradan da çıkmasını bilirler" dedi.

AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler