YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
PKK neden İslamı ve camileri hedef alıyor?
Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı ve Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar PKK'nın neden İslamı hedef aldığına ve Diyarbakır'daki 500 yıllık camiyi neden yaktığına dair değerlendirmelerde bulundu.
PKK neden İslamı ve camileri hedef alıyor?
09 Aralık 2015 / 05:23 Güncelleme: 09 Aralık 2015 / 07:18

Kanal A da yayınlanan ve Fatin Dagıstanlı'nın hazırlayıp sunduğu Türkiye'nin Seçimi programına katılan Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı ve Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar PKK'nın Diyarbakır'daki camiiyi yakması ve İslam dinini hedef alması konusunda çarpıcı açıklamalar yaptı. 

Bayraktutar "Burada insanlığa demokrasiyi, medeniyeti, özgürlüğü, insan haklarını öğreten ve özgürce yaşamayı öğreten ve böyle bir düzen geliştiren Osmanlı'nın ortaya koymuş olduğu bir eserin yakılması yine böyle bir medeniyet anlayısının zuhur etmemesi için yapılmıştır" şeklinde konuştu.

İşte Mehmet Bayraktutar'ın konuşmasından öne çıkanlar:

PKK İSLAM DÜŞMANIDIR

Mabetler insanların dünya üzerindeki özellikle o dininin sahiplerinin en kutsal beldeleridir veyahutta mekanlarındır. Hatta İslam dininde Allah'ın evleri olarak adledilir. Hıristiyanlıkta da böyledir. Buralara saldırıların tamamıyle bir milleti islam alemini hedef almanın bu büyük guzide topluluğu tamamen hedef gösrtermenin düşman etmenin yegane başka bir sebebi olmaz tek sebebi budur. Yani İslam düşmanlığıdır. 

PKK MÜSLÜMAN, SUNNİ EHLİ SÜNNET KÜRT AİLELERİNİ YOK ETTİ

Şimdi Diyarbakır'daki camiyi yakan kişilerin tarihine bakacak olursanız. Zaten bu insanların çıkış noktaları da aynı şey değişmiyor. Yani 1970'li yıllardan itibaren baktığınız zaman bu güne kadar ortaya koymuş oldukları her türü zulüm, her türlü intikam her türlü ölüm hareketi tamamen o yöredeki kürt halklarının özgürlüklerini haklarını savunma amacıyla yola çıkmışlardır ama önce ilk olaylarıyla baskınlarıyla müslüman sunni ehli sünnet kürt ailelerini yok etmişlerdir.  

İSTİŞARE İSLAMDA VARDIR

PKK hareketi özgürlükçü bölgede canlanacak olan kürt halkarını savunacak olan özgürlükçü hareketleri önünü kesmek, e buda terörle olur. baskıyla olur zulümle olur. Yani düşüncelerin fikirlerin birbirini tarihe baktığınız zaman konuşarak ondan daha üstün şeyler üreterek değil hem böyle baskıyla demokratik anlayış olmadan öldürerek terörle ürküterek yok etme yoluna gidilmiştir. Sadece ve sadece bu alanda tartışmaya acan ve görüşmeyi ortaya koyan buna istişare diyoruzki islam dinidir. Peygamber efendimizde bizzat Kuranı Kerim'de istişare yolunun peygamberimiz vasıtasıyla bütün insanlığa izah edildiği bir noktadır. Bunun ötesinde hirçbir dinde hoşgörü ve istişare kapalıdır. Eğer bana islam dininden başka bir dinde anlayışta var derseniz işte dünyadaki zulümleri görüyorsunuz. Öldürülen insanları görüyorsunuz hep insanların ögürlüklerine alt yapı yarattığı zenginliklerine ve emperyalist anlayışla sömürünün cazip gösterilebilmesi için her türlü baskı bugün uygulanmakta. İslam dünyasına özellikle uygulanmakta.

PKK DAHA ÖNCEDE CAMİLERİ HEDEF ALDI

PKK'nın bu cami yakma olayı bugün değil ama bizi üzen birşey var dikkat çekmek isterim. Burada insanlığa demokrasiyi, medeniyeti, özgürlüğü, insan haklarını öğreten ve özgürce yaşamayı öğreten ve böyle bir düzen geliştiren Osmanlı'nın ortaya koymuş olduğu bir eserin yakılması yine böyle bir medeniyet anlayısının zuhur etmemesi için ve tamemen geçmişteki Osmanlı'nın kurduğu medeniyetle bugün Osmanlı'nın torunlarının bugün kürt halkları da  türklerde, çerkesler de abhazlarda boşnaklarda Osmanlı'nın torunudur. Bu milletlerin kardeşçe biraraya gelmemeleri için bu medeniyetin yok edilmesi gerekir. Bu medeniyeti beyinlerde veyahutta düşüncelerde ne varsa onu ortadan kaldırılması. 

PKK ÖZGÜRLÜKÇÜ KÜRT HAREKETİNİ ORTADAN KALDIRIYOR

Özellikle Ortadoğu'da PKK hareketinin geçmişlerde Musa Anter'lerin öldürülmesi eski kürt liderlerin öldürülmesi bunu sayın Burkay'da söylüyor sadece ben söylemiyorum. Özgürlükçü kürt hareketinin ortadan kaldırılması ve bu gibi terör olayları birşeyi gaye edinmez çok hedefler edinirler. Bunlardan bir taneside nedir. Zaten çok geçmişte yapılan programın zuhuratı bunlar. Dediğim Osmanlı medeniyetinin tekrar canlanmaması için üç büyük milletin bir araya gelmemesidir. Aynı fikirler aynı idealler aynı amaçlar altında toplanmamasıdır. Buda binlerce yıldır o bölgede yaşayan kürtlerin ve türklerin ve arabpların biraraya gelip aynı şeyi düşünmemesidir. 

PKK'NIN AMACI TÜRKİYE'Yİ DÜNYA İLE KAVGALI HALE GETİRMEK

İngilizlerin birinci dünya savaşından itibaren Arapların üzerinde ajanlar Lavres'lerle beraber misyoner hareketleri Türklerle bizim aramızı Türkiye'nin arasını tamamen açmış durumdaydı. Ama gerçekleş ortaya çıkmaya başlayınca tarhi tekerrür etmeye başlayınca bu anlaşılınca PKK o ermeni örgütü vardı ASALA'dan sonra ortaya atılan ve Türkiye'nin dünya ile kavgalı hale getirilmesi demokratik anlayışın olmadığı her zaman militarist hareketle hareket edildiğini dünyaya suçlu göstermek için PKK bunun öncülüğünü yapmıştır. Daha sonrada işte paralel denilen yapılarla çeşitli örgütlerle Türkiye bugünkü sıkıntılı duruma düşürülmeye çalışılmıştır. 

PKK MÜSLÜMAN KÜRT HALKINI AYAKLANDIRAMADI

Fakat Türkiye şu ortamda çok sağduyulu davrandığından dolayı. Özellikle Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımız'dan dolayı bugünkü iktidar sag duyulu davrandığından dolayı batı dünyasının bu tehlikeli oyunlara karşı sergilemiş oldukları sağduyu davranışlar oyunların bozulmasına vesile oldu. Bu medeniyetin örnekleri olan bu camilerin yok edilmesinin sebeplerinden bir tanesi de ne yaptıya o bölgede PKK veyahutta o örgüt ne derseniz deyin ne yaptıysalar müslüman kürt halkını ayaklandıramadılar. Yani müslüman kürt halkını müslüman türklerle beraber kavga ettiremediler. Türkiye'yi iç savaşa götüremediler. Belirli bir ivme yakalamışlardır. Kürt halkını birbirine kırdırmaktan başka bir oyun olmadığını düşünüyorum.

KANALAHABER.COM / ÖZEL İÇERİK 

Pkk=Asala
 // Mehmet Vatansever
Pkk aniden biten Asala ermeni terör örgütü yerine konan örgüttür.Hedefi ve nefreti müslüman halktır. Anadolu hala kripto ermeni-yahudi dolu....
09 Aralık 2015 06:50
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler