YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
PKK neden Dağlıca'ya saldırıyor?
PKK neden Dağlıca'ya saldırıyor?
18 Haziran 2015 16:00
PKK'nın son günlerde Dağlıca Üs Bölgesi'ne yönelik saldırılarını değerlendiren terör uzmanları, örgütün bölgeye çok önem verdiğini ve bu yüzden askere gözdağı vermek için saldırılarda bulunduklarını söylediler.

Hakkari Dağlıca Üs Bölgesi'ne belli aralıklarla saldırıda bulunan PKK, dün de havan ve uçaksavar ile bölgeye silahlı saldırıda bulunuldu. PKK'lı terörist ateşine, güvenlik güçleri tarafından karşılık verildi. PKK'nın son günlerde Dağlıca bölgesine yönelik bu saldırıları dikkat çekiyor.

Genelkurmay Başkanlığı dün yapılan saldırıyla ilgili şu yazılı açıklamayı yaptı: "Bugün sabah 09:15-09:35 saatleri arasında Bölücü Terör Örgütü mensubu bir grup terörist tarafından, Kara Kuvvetleri Komutanlığı 7. Hudut Alay Komutanlığı (Yüksekova/Hakkâri) Keri Tepe Hudut Karakol Komutanlığına havan ve uçaksavar ile, Dağlıca Üs Bölgesine ise havan ile bu sabah tekrar silahlı saldırıda bulunulmuştur. Terörist ateşlerine, Üs Bölgelerinde bulunan unsurlarımız tarafından derhal ateşle karşılık verilmiştir, unsurlarımız tarafından açılan karşı ateşler üzerine terörist ateşleri kesilmiştir. Söz konusu silahlı saldırılarda, herhangi bir zayiat veya hasar meydana gelmemiştir. Bölgede emniyet tedbirleri artırılmış olup gözetleme faaliyetlerine devam edilmektedir."

ÜSTÜNLÜK SAVAŞI

Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan TOOB Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü öğretim görevlisi Doç. Dr. Nihat Ali Özcan, PKK'nın Genelkurmay'a mesaj verdiğini söyledi. Özcan, "PKK,  'karakolunuzda oturun' diyor. Yani askeriyenin bölgede her hangi bir hareket alanı kurmasına veya kendince önlemler almasından rahatsız oluyor. Askere 'size izin verdiğim kadar hareket edin' diyor. Bunun içinde silahlı saldırılarda bulunuyor. Bu saldırılarla ifade ettikleri ise 'bizim istediğimiz gibi olmazsa size eylem yaparız'dır. Dağlıca bölgesi 30 yıldır var. Karakolun orada durmasına PKK'nın itirazı yok. Asıl rahatsız oldukları askeri birlik faaliyetleridir. Orada üstün olmaya çalışıyor. PKK, zaten tüm bölgelerde 'sizi izliyorum, istemediğim bir şey olursa ben size ateş açarım' şeklinde gözdağı verme içinde" dedi.

ASKERİ BİRLİKTEN RAHATSIZLAR

Genelkurmay İstihbarat eski Başkanı Emekli Korgeneral İsmail Hakkı Pekin ise Dağlıca bölgesinin bölgedeki en kritik yer olduğunu belirterek, "PKK, Türkiye'ye giriş çıkışlar için bu bölgeyi kullanıyordu. Geçmişte bölge kışın boşaltılıyor, baharla birlikte başka bölgelerden getirilen taburlarla korunuyordu. Genelkurmay aldığı bir kararla burada bir hudut birliği kurdu. Buna bağlı çok güvenlikli karakollar yaptı. Hudut birliği sabit hale getirildi. PKK bundan çok rahatsız. Bölgedeki askeri birliğin geri çekilmesini ve sınırın fiilen kaldırılmasını istiyor. Sürekli taciz ateşi açmasının amacı bu" yorumunda bulundu.

 

STAR

Tek çözüm yolu...!!!
 // Muhafız
PKK'nın askeri karakollara ve üs bölgelerine bir daha saldırmaması için tek çözüm yolu şudur;derhal TSK'nın Hava Kuvvetleri Komutanlığı'na bağlı savaş uçakları ilk etapta haftanin, şive, hakurk, kanimazide'ki pkk kamplarına HARDAL gazıyla saldırılarak kamplardaki bütün teröristlerin aynı anda hepsinin bir anda bertaraf edilmesi olacaktır.Daha sonra Türkiye'nin içindeki bütün teröristlerin kamplarına aynı anda operasyon düzenlenerek teröristlerin hepsinin bertaraf edilmesi olacaktır....!!!...
19 Haziran 2015 Cuma 01:54
2727
 // metin2735
İT SÜRÜLERİ NE OLACAK .BUNLARIN YAVAŞ YAVAŞ FOYALARI ORTAYA ÇIKIYOR YAVAŞ YAVAŞ TEK BAŞLARINA KALACAKLAR .YARDIM ÇIĞLIKLARINA KİMSE KULAK ASMAYACAK.DEMİRTAŞIN SESİ KESİLSİN HEPSİNİN SESİ KESİLİR İNŞALLAH....
18 Haziran 2015 Perşembe 16:50
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler