YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
PKK mayınına HDP cilası!
PKK'nın yollara döşediği bombaların üzerine HDP'li belediyelerin asfalt döktüğü ortaya çıktı. Bombalı tuzakları bazı HDP'li belediyeler ve bu belediyelere taşeronluk yapan firmalar ile terör örgütü PKK'nın birlikte hazırladığı belirlendi.
PKK mayınına HDP cilası!
10 Eylül 2015 / 07:52 Güncelleme: 10 Eylül 2015 / 08:09

Dağlıca ve Iğdır'da gerçekleşen iki alçak saldırı, terör örgütü PKK'nın asfaltlanmış yollara mayın ve el yapımı patlayıcıları (EYP) nasıl yerleştirdiği sorusunu yeniden gündeme getirdi.

Yapılan incelemede, bombalı tuzakları, bazı HDP'li belediyeler ve bu belediyelere taşeronluk yapan firmalar ile terör örgütü PKK'nın birlikte hazırladığı ortaya çıktı.

Buna göre PKK, mayınlama işlemini son üç yıldaki yol yapımı, asfalt dökme ve menfez yerleştirme sürecinde gerçekleştirdi. Önce PKK yollara mayın ve EYP yerleştirdi, daha sonra bazı HDP'li belediyeler ve taşeron şirketler bomba yerleştirilen yolları asfaltlayarak kurulan tuzağı gizledi. 

pk2-002.jpg

TEK TEK SORULACAK 

Kamplardan gönderilen bombacıların yaptığı bu mayınlama faaliyetinin örgüt tarafından da haritaya dönüştürüldüğü ve son dönemde nokta saldırılar yapıldığı kaydedildi. Bu kapsamda devletin güvenlik birimleri tum kurumlarıyla seferber edildi.

MİT, emniyet istihbarat, jandarma istihbaratın yanı sıra bölgedeki korucularla yerel halktan bu mayınlama haritasına ulaşmak üzere geniş kapsamlı bir çalışma yürütüldüğü öğrenildi. Soruşturmayla müteahhit ve taşeron ile işçilerin bilgisine başvurulacak. 

 

SABAH

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler