YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
PKK mağdurlarına kira ve iş yardımı geliyor
Güvenlik güçleri, terör örgütü PKK'yı şehirlerden temizledi. Devlet harekete geçti. Buna göre başta Sur olmak üzere terör yüzünden evlerini terk etmek zorunda kalanlara ödenecek. Her aileden bir kişiye iş verilecek...
PKK mağdurlarına kira ve iş yardımı geliyor
29 Ocak 2016 / 01:00 Güncelleme: 29 Ocak 2016 / 08:25

Terör örgütü PKK, hendeklerin içine girdi. Barikatların arkasına gizlendi. Şehirleri savaş alanına çevirdi. Vatandaşların evlerine bomba yerleştirdi. Halk bu duruma isyan etti. Başta Diyarbakır'ın Sur ilçesi olmak üzere binlerce kişi, bölgeyi terk etti. Asker ve polis ise hainleri tek tek temizledi.

Güvenliği sağlayan devlet, şehirlerin yeniden yapılanması ve halkın mağdur olmaması için de harekete geçti.

Buna göre Sur, Silopi ve Cizre başta olmak üzere sokağa çıkma yasağı olan yerlerde evlerinden ayrılmak zorunda kalanlara bir yıl süre ile aylık bin lira kira yardımı yapılacak. Bu süre içinde toplu konut projeleri devreye sokulacak. Kentsel dönüşüm başlayacak. Sur tarihi dokusu ile korunarak açık kültür merkezi haline gelecek. Zarar gören her aileden bir kişiye okul, cami ya da hastanelerde iş verilecek.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, her hafta Cuma günü Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerindeki illerden birine gidecek. Cuma namazını burada kılıp vatandaşlar ile bir araya gelecek.

Operasyonlar sırasında terör örgütünün zarar verdiği 72 okul en kısa zamanda yaptırılıp eğitime açılacak. Sağlık personelinin güvenliğinin sağlanması için hastanelerin hemen yanında lojman yaptırılacak. 

GÖÇ SÜRÜYOR

Diyarbakır Sur'da önceki gün sokağa çıkma yasağı ilan edilen mahallelerden vatandaşların göçü devam ediyor. Özellikle Alipaşa ve Lalebey Mahallesi'nde vatandaşlar polisin gözetiminde evlerini boşalttı.

Eşyalarını alıp başka kentlere göçen vatandaşlar hainlere isyan etti:

"Güçlükle alabildiğim evimin çevresine bomba yerleştirmişler. Evimi bırakıp, kaçmak zorunda kaldım. Biz hendek istemiyoruz. Evim ve işim gitti, ailem dağıldı." Öte yandan güvenlik güçleri, sokağa çıkma yasağının yeni ilan edildiği 5 mahallede 60-70 kişilik bir silahlı grubun bulunduğunu belirtti. Bu nedenle operasyonların devam ettiği kaydedildi.

 

TAKVİM

HADEP Lİ BELEDİYELER ELİ İLE DAGITIN YARDIMLARI!!
 // KASTAMONU

HADEPLİLER NOKT ATIŞINDA HEP TAM İSABET VURURLAR

BARİ ZAYİİ OLMASIN DİREK ADRESE TESLİM YAPARLAR BU GÜNE

KADAR YAPTIKLARI GİBİ.!!!...
29 Ocak 2016 Cuma 13:20
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler