YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
PKK maddi olarak da vuruldu! İşte o operasyonun perde arkası
PKK tarafından 'siviller öldürüldü' denilen Zergali Kampı'na yapılan operasyonun perde arkasını ortaya çıkardı. F-16'lar Zargali'de örgütün toplam değeri 500 milyon doları bulan uyuşturucu ve nakit parayı sakladığı zulayı vurdu.
PKK maddi olarak da vuruldu! İşte o operasyonun perde arkası
09 Ağustos 2015 / 08:35 Güncelleme: 09 Ağustos 2015 / 08:47

HDP'nin teröristleri sivil olarak gösterme yalanları devam ederken bu iddiaların en çok dillendiği Zargali Kampı ile ilgili gerçeklere Takvim ulaştı.

Yurt genelinde kalleş saldırılara başlayan PKK'ya karşı yapılan operasyonlarda, örgütün kampları, depoları, saklanma alanları hedef alınırken dağ kadrosunun para ve uyuşturucu stokları da hedef alındı.

TSK geçtiğimiz hafta teröristlerin barınma alanlarına yapılan harekatta Bokriskan'ı da bombaladı. Harekatta sözde "Şehit Dilan" Tabur Komutanı Şerevan Fatuvan (Kod adı) ve dört büyük grup lideri etkisiz hale getirilirken 30 PKK üyesi de yaralandı. Enze'de ise PKK'ya ait karargahlar vurularak 25-30 kadar kadın terörist etkisiz hale getirildi.

l1-003.jpg

Hareketlilik tespit edildi

Güvenlik güçleri saldırılar sonrası bölgeyi takip ederken Bokriskan-Zargali arasında büyük hareketlilik tespit etti. Bokriskan'dan Zargali'ye çok sayıda aracın gelip gittiğini izlenirken Bokriskan'ın vurulması üzerine PKK'nın buradaki para ve uyuşturucu stoklarını daha güvenli bulduğu Zargali'ye taşıdığı anlaşıldı.

500 milyon dolar havaya uçuruldu

TSK bunun üzerine acil olarak Zargali Kampı'na da operasyon yaparken yeri tespit edilen para ve uyuşturucu dolu PKK evi yerle bir edildi. Hava harekatında Kadın Grubu Şervan Sorumlusu Gülten kod adlı terör mensubu ve 20'nin üzerinde terörist etkisiz hale getirilirken esas darbe maddi olarak vuruldu. Zargali'de örgüte ait bir ev yerlebir edildi. Bu evde saklanan toplam değeri 500 milyon doları bulan uyuşturucu madde ve nakit para stoku yakıldı.

10 teröristi infaz ettiler

Örgüt, paramparça olan yapıdan çok az miktarda parayı kurtarabildi. Bu kayba çok sinirlenen PKK üst düzey yöneticileri parayı ve uyuşturucuyu koruyamadığı için Zargali'deki 10 teröristi idam etti.

Örgüt ağır bir şekilde maddi zarara uğratılırken, Zargali'deki bu operasyon PKK'nın infaz ettiği kendi adamlarının resimleriyle dünya kamuoyuna "Türk uçakları sivilleri öldürüyor" şeklinde duyuruldu. 

rs1-379.jpg

Sivil ölüm değil PKK infazı

Daha sonra durum tespiti için Osman Baydemir liderliğinde bölgeye giden HDP heyeti de "Hamile kadını bile vurdular" diye duyurulan haberleri yalanlayarak "Hamile değil kilolu bir kadın" açıklamasını yaptı.

Baydemir'in ise esas olarak bölgeye maddi kayıp hakkında bilgi almak için gittiği öğrenildi. İddiaya göre Brüksel'e giden Selahattin Demirtaş'ın da Avrupa'daki terörist başlarından Zübeyir Baydar ile görüşerek örgütün parasının çok az kaldığını belirtti.

 

TAKVİM

 

 // Rasim DUMAN
TSK'nin bugun sahip oldugu tarassut,takip, teshis,tahrip ve imha teknolojisinin ulastigi "goz kamastirici" seviyenin, bircok vatandasimiz tarafindan bilinmedigi icin, bazilari "dagi-tasi" bombalayip geri dondugumuzu zannediyor. PKK'ya, resmi aciklamalarin da "cok uzerinde" zarar verildi. Herkes musterih ve emin olsun. Selocan Bruksel'e bosuna gitmedi. Canlari fena halde yandi....
09 Ağustos 2015 16:09
İNANDIRICI DEGİL
 // Kara Murat
500 MİLYON USD İSE TERÖR ÖRGÜTÜ İÇİN ÇEREZ PARASI İNANIN

ÇEREZ,BAŞLAYIN KARA HARAKATINA KELLELERİ GÖRELİM,KUSURA

BAKMAYIN 30 YILDIR OLDUGU GİBİ DAGI TAŞI BOMBALIYORSUNUZ

AYRICA 1270 EYLEM YAPAN TERÖR ÖRGÜTÜNE HÜKÜMETSİZ VE

AK PARTİNİN EN GÜÇSÜZOLDUGU DÖNEMDE OPERASYON YAPILMASI

DÜŞÜNDÜRÜCÜ.......... ...
09 Ağustos 2015 Pazar 13:11
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler